wtorek 22 czerwca 2021

Pauliny, Sabiny, Tomasza

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie? Liczby robią wrażenie.

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie? Liczby robią wrażenie.
 

Ile miesięcznie śmieci produkują turkowianie? Ile śmieci segregujemy prawidłowo a ile nie? Co wyrzucamy i w jakich ilościach? Na te i inne pytania odpowiada odbiorca odpadów czyli PGKiM, podając konkretne często niemałe liczby.

Od 1 kwietnia obowiązuje ponownie metoda opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi zależna od ilości zużytej przez nas wody. Dla jednych mieszkańców nowa-stara metoda oznaczać będzie podniesienie opłat dla innych ich zmniejszenie i nie ważne czy śmieci produkujemy więcej czy mniej, liczyć się ma złużycie wody na jednego domownika. Jak jednak wygląda ilość odpadów jakie produkujemy w skali całego miasta?

reklama

Wg informacji podanych przez PGKiM łączna ilość produkowanych przez mieszkańców Turku odpadów w przykładowym miesiącu marcu 2021 wyniosła 807 ton. Na tę liczbę składają się śmieci posegregowane w ilości 279 ton czyli 34% wszystkich odpadów. Do Zakładu Utylizacji Odpadów "Orli Staw" PGKiM wywiózł w marcu 526 ton odpadów zmieszanych. Ponadto z Turku do "Orlego Stawu" wywieziono 56 ton odpadów PET czyli tworzyw sztucznych i metali, 32 tony szkła, 21 ton makulatury i 60 ton bioodpadów.

Podobne artykuły

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama