piątek 30 lipca 2021

Julity, Ludmiły, Zdobysława

26°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy rekord - blisko 20 mln e-PITów

Nowy rekord - blisko 20 mln e-PITów
 

19,6 mln deklaracji podatkowych za 2020 r. złożono elektronicznie, z tego ponad połowę (10,1 mln) przez usługę Twój e-PIT. Tylko 2,1 mln zeznań rocznych zostało przesłanych w wersji papierowej.  W Wielkopolsce ponad 1,86 mln zeznań PIT wpłynęło do urzędów skarbowych elektronicznie.

Statystyki potwierdzają rosnące zainteresowanie elektronicznymi rozliczeniami PIT i e-usługami Krajowej Administracji Skarbowej. W bieżącym roku ponad 19,6 mln deklaracji rocznych w całej Polsce złożono przez Twój e-PIT i system e-Deklaracje. To o ponad milion więcej niż w 2020 r.

reklama

Polacy coraz chętniej korzystają z Twojego e-PIT. Podatnicy samodzielnie zaakceptowali 5,8 mln PIT-ów przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową, a blisko 4,3 mln zeznań zostało zaakceptowane automatycznie.

Wielkopolanie również stawiają na elektroniczne rozliczenie podatku - 91% wszystkich deklaracji PIT za 2020 rok złożonych w Wielkopolsce to e-PITy. Do naszych urzędów skarbowych wpłynęło ich w tym roku ponad 1,86 mln” – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

W powiecie tureckim złożono łącznie 44139 zeznań PIT za 2020 rok, z czego aż 41492 to PITy elektroniczne” – mówi naczelnik Urzędu Skarbowego w Turku Jolanta Rakowska.

reklama

Usługa Twój e-PIT to praktyczna pomoc dla osób w każdym wieku. Najmłodszy podatnik, który rozliczył się przy jej pomocy, 30 kwietnia ukończył 18 lat, a najstarsza osoba, która skorzystała z usługi, miała 107 lat.

W usłudze Twój e-PIT zostały przygotowane zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Uwzględniono w nich m.in. ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia. Podatnicy mogli uzupełnić zeznania przygotowane dla nich przez KAS i dodać np. przysługujące im ulgi i odliczenia darowizn.

Osoby, których zeznanie zostało automatycznie zaakceptowane z upływem 30 kwietnia, a z ich PIT wynika konieczność dopłaty podatku, zostaną o tym poinformowane przez urząd skarbowy.

materiał prasowy nadesłany

 

Podobne artykuły

Dane spółki sprawdzisz w e-Urzędzie Skarbowym

Dane spółki sprawdzisz w e-Urzędzie Skarbowym

z wczoraj
Wakacyjny poradnik podatkowy

Wakacyjny poradnik podatkowy

8 lip.
Planujesz zagraniczny wyjazd? O tym pamiętaj

Planujesz zagraniczny wyjazd? O tym pamiętaj

1 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama