niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Turek 89 wygrywa Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej osiedla nr1

Turek 89 wygrywa Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej osiedla nr1
 

W sobotę 11 września mieliśmy okazję do włączenia się w obchody Narodowego Dnia Sportu. To święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Tego dnia po raz kolejny Samorząd Osiedla Nr 1 w Turku zaprosił miłośników piłki nożnej do udziału w Osiedlowym Turnieju o Puchar Burmistrza Turku. Do współzawodnictwa zgłosiło się 6 drużyn niezrzeszonych, które rywalizowały ze sobą na boisku „Orlik 2012” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Turku. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała popularyzacji kultury fizycznej, a zawodnicy mieli okazję do aktywnego wypoczynku.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny niezrzeszone, co dało okazję do integracji i zdrowej rywalizacji. Rozegrane mecze dostarczyły wiele emocji i po zaciętej grze wyłoniły zwycięzców. Najlepsza drużyna piłkarska „Turek 89” otrzymała puchar i nagrody z rąk przewodniczącego Samorządu Mieszkańców Osiedla Nr 1 P. Pawła Rogodzińskiego. Drużyny, które uplasowały się na drugim i trzecim miejscu otrzymały również nagrody. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

reklama

I m-ce drużyna „TUREK 89”
II m-ce drużyna „STREET FOTBAL TUREK”
III m-ce drużyna „FC MDH”
IV m-ce drużyna „DWORCOWA”
V m-ce drużyna „DRAWER”
VI m-ce drużyna „COCO JAMBO I DO PRZODU”

Ponadto Firma Zina ufundowała dwa bony o wartości 200zł każdy. Specjalne nagrody trafiły do najmłodszego i najstarszego zawodnika rozgrywanego turnieju mieszkającego na terenie Osiedla Nr 1 w Turku.

Cyklicznie rozgrywane turnieje są doskonałą okazją do współzawodnictwa sportowego, nauki pracy w zespole i kształtowania zasad rywalizacji fair play. I tym razem zawodnicy zaprezentowali piękne widowisko sportowe poprzez popularyzację kultury fizycznej i aktywnych form wypoczynku wśród mieszkańców Turku oraz integrację lokalnego środowiska.

reklama

Zarząd Mieszkańców Osiedla Nr 1 dziękuje Urzędowi Miejskiemu w Turku, firmie Zina i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku za pomoc w zorganizowaniu turnieju. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach kulturalno - sportowych organizowanych przez nasz samorząd.

Przewodniczący Samorządu Mieszkańców Osiedla Nr 1 w Turku
Paweł Rogodziński
materiał prasowy nadesłany

 

Podobne artykuły

Narodowy Dzień Sportu w gminie Tuliszków. Było...

Narodowy Dzień Sportu w gminie Tuliszków. Było...

15 wrz.
Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co...

Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co warto...

10 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama