sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Miasteczko ruchu drogowego w SP1. WORD stawia na edukacja przez zabawę.

Miasteczko ruchu drogowego w SP1. WORD stawia na edukacja przez zabawę.
 

W środę 22 września br. w ramach profilaktyki Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku mogły uczestniczyć w zajęciach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W Sali gimnastycznej przy ul. 3 maja uruchomiono miasteczko ruchu drogowe oraz przeprowadzono pokazy edukacyjne.

-Dzisiaj jesteśmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku wraz z Komendą Powiatową Policji i Urzędem Miasta, gdzie odbywa się akcja w ramach Międzynarodowych Dni Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Spotykamy się z dziećmi, by zaprezentować dlaczego warto być bezpiecznym w ruchu drogowym, dlaczego warto nosić odblaski. Mamy ze sobą miasteczko ruchu drogowego więc wszyscy uczestnicy dzisiejszego wydarzenia mogą sprawdzić swoich sił przy pełnym zastosowaniu sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych. Pomimo, że nie mają jeszcze kart rowerowych to dzisiaj właśnie na tym miasteczku mogą sprawdzić swoją znajomość przepisów. Myślę że to jest świetna edukacja przez zabawę. - informuje Zastępca Dyrektora WORD Konin Mariusz Seńko dodając, że nie jest jedyna tego typu akcja profilaktyki realizowana przez WORD w terenie. Dotychczas akcje z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego były realizowane jedynie w konińskiej siedzibie WORD, który od niedawna posiadając miasteczko w formie mobilnej planuje realizację podobnych akcji profilaktycznych w terenie. Seńko podziękował także za pomoc w organizacji dzisiejszej akcji dyrekcji SP1, Komendzie Powiatowej Policji w Turku i władzom miasta.

reklama

Jak informuje WORD Konin, podobne akcje przewidziano także w innych miejscowościach powiatów konińskiego, tureckiego i kolskiego. Wychodząc na przeciw zainteresowaniu tego typu akcjami profilaktycznymi WORD oferuje nieodpłatnie uruchomienie mobilnych miasteczek ruchu drogowego w zainteresowanych jednostkach edukacyjnych i gminach. Dla starszej młodzieży WORD oferuje pokazy i symulatory w oparciu o nowoczesne technologie.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Podobne artykuły

Szkoła się skończyła! Wakacje czas zacząć!

Szkoła się skończyła! Wakacje czas zacząć!

24 czerw.
Biologiczne sukcesy uczniów

Biologiczne sukcesy uczniów "Jedynki"

2 kw.
Czy to Cię tłumaczy? Policjanci apelują o...

Czy to Cię tłumaczy? Policjanci apelują o rozwagę na...

27 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama