niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

IX Złaz "Śladami Złotego Tura" czyli harcerski rok czas zacząć

IX Złaz
 

Harcerze z Hufca ZHP Turek spotkali się w sobotę, aby wspólnie oficjalnie rozpocząć nowy rok harcerski. Jak każdego roku, wydarzenie to odbyło się w turkowskim lesie.

Harcerski kalendarz jest pełen atrakcji, a jedną z nich jest ta, która każdego roku na przełomie września i października przyciąga harcerzy do turkowskiego lasu. W ubiegłą sobotę odbyła się już IX edycja harcerskiego startu pod nazwą „Śladami Złotego Tura”. Była to pierwsza okazja do spotkania się całej społeczności Hufca ZHP Turek po wakacyjnym obozie.

reklama

Złaz rozpoczął się częścią oficjalną, czyli apelem, na którym swoją gotowość potwierdziły biorące udział jednostki. Tym razem było ich więcej, ponieważ od września działalność rozpoczęły nowe drużyny w Cisewiu. Uczestników powitał Komendant Hufca hm. Robert Chmielewski, a następnie wszyscy wzięli udział w grze terenowej ścieżkami lasów. Zuchy oraz harcerze otrzymali mapy z zaznaczonymi punktami, gdzie czekały na nich harcerskie zaszyfrowane zadania, a starsi uczestnicy musieli sami odnaleźć do nich drogę otrzymując tylko współrzędne swojego celu. Na powracające z gry drużyny czekała gorąca grochówka.

Ostatnim punktem spotkania było tradycyjne harcerskie ognisko. Oprócz pląsów oraz śpiewów odbyło się też przekazanie funkcji drużynowych. Dwie druhny zdjęły swój granatowy sznur i przekazały swoim następczyniom.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

"Zielony Płomień" zapłonął przy harcerskich...

16 sierp.
Harcerskie

Harcerskie "Spiewogranie" już w niedzielę. Harcerze...

12 sierp.
Harcerze na ulicach Turku. Szukali Naczelnika...

Harcerze na ulicach Turku. Szukali Naczelnika...

16 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama