Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy z PSP uczą poprzez zabawę w Sali Edukacyjnej "Ognik"

Strażacy z PSP uczą poprzez zabawę w Sali Edukacyjnej
 

W miesiącach wrześniu i październiku w Komendzie Powiatowej PSP w Turku wznowiono zajęcia w ramach prewencji społecznej na sali edukacyjnej ,,Ognik’’. Zajęcia przeprowadzone zostały dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas 1-3 szkoły podstawowej.

Specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazali dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Interaktywne i bogate wyposażenie sali edukacyjnej oraz przygotowane wcześniej modelowe scenariusze tych wyjątkowych lekcji, na pewno dają gwarancję skuteczności prowadzonych zajęć. Przekazywane scenariusze przez funkcjonariuszy prowadzących zajęcia pozwalają uniknąć zagrożeń w otoczeniu najmłodszych oraz poprawić ich bezpieczeństwo.

reklama

Niewątpliwą największą atrakcją sali Ognik jest ,,Domek Zagrożeń” – symulator zagrożeń pożarowych pełen efektów dymowych, dźwiękowych i świetlnych, który w mikro skali pokazuje, co może wydarzyć się w naszym domu, gdy nie będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa pożarowego . Zajęcia jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród szkół i przedszkoli z terenu powiatu tureckiego .

Więcej informacji na temat sali edukacyjnej ,,Ognik’’ można znaleźć pod adresem:
https://www.gov.pl/web/kppsp-turek/ognik

źródło: PSP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień...

Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień dobrej...

21 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama