piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Turkowska Paczka wystartowała. W jakim celu i jak ją wspierać?

Wideo: Turkowska Paczka wystartowała. W jakim celu i jak ją wspierać?
 

Wolontariusze z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych, z Beatą Pacławską na czele, od października pracowali nad nową inicjatywą, dzięki której najbardziej potrzebujące rodziny z terenu Turku otrzymają bożonarodzeniowe wsparcie. W tym celu podjęto wiele działań, m.in. przygotowanie odpowiedniej bazy. Po niespełna miesiącu – udało się, oficjalne otwarcie bazy nastąpiło 11 listopada br. o godzinie 12.00.

Turkowska Paczka to akcja, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku, natomiast realizatorem Centrum Wolontariatu. Jednocześnie to pierwsza edycja projektu, którą od początku do końca przygotowują wolontariusze. Główny cel - pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom w Turku. Aby go zrealizować niezbędni są ludzie, którzy się tym zajmą, a takich w turkowskim Wolontariacie nie brakuje. Radośni, pracowici, pełni entuzjazmu i chęci działania oraz niesienia pomocy.

reklama

Namiary na rodziny, które aktualnie znajdują się w trudnej kondycji finansowej, zostały pozyskane z MOPSu. W związku z tym wolontariusze odwiedzają wytypowane rodziny i przeprowadzają wywiad środowiskowy. Decyzja o ostatecznym zakwalifikowaniu podejmowana jest przez zespół wolontariuszy według wewnętrznych kryteriów, opierających się na ich wiedzy i na podstawie zgromadzonych w ankietach danych. Rzetelne podejście do tej kwestii ma służyć starannemu doborowi rodzin, które takiego wsparcia potrzebują najbardziej.

Co również bardzo ważne, nie chodzi o zaspokojenie potrzeb jak największej ilości rodzin, lecz o jakość dostarczonej pomocy, aby nikt nie poczuł się zawiedziony czy rozczarowany. Aby tak się stało, nie wystarczy zaangażowanie wolontariuszy. Istotną rolę w tych działaniach odgrywają także darczyńcy. Jak nim zostać?

-W dniu otwarcia bazy na stronie internetowej pojawią się opisy rodzin. Każdy będzie mógł przeczytać historię i zapoznać się z jej potrzebami. Taką paczkę najlepiej przygotowywać w grupie - wtedy pewność, że podołacie wszystkiemu. Więc serdecznie zachęcamy do szukania grupowiczów już teraz: wśród rodzinki, znajomych, ludzi w pracy, sąsiadów albo i wszystkich na raz! Mamy wtedy pewność, że zaspokoimy bieżące potrzeby danej rodziny. - czytamy na funpage’u Turkowskiej Paczki. Jednak jeśli chcemy indywidualnie wesprzeć akcję, możemy zgłosić się przez Messengera bądź do Beaty Pacławskiej w celu ustalenia zakresu możliwości zaspokojenia potrzeb wytypowanej rodziny.

Krok po kroku co należy zrobić:

1. Wejść na stronę paczki paczka.wolontariat.turek.pl, na której znajdują się opisy rodzin potrzebujących wsparcia.

2. Zapoznać się z potrzebami danej rodziny i upewnić się, czy jesteśmy w stanie zapewnić minimalny zakres potrzeb (zalecane w grupach).

3. Wypełnić formularz na stronie ze swoimi danymi.

4. Oczekiwać na kontakt wolontariusza w celu ustalenia szczegółów.

5. Dnia 4 grudnia br. przywieźć paczki do siedziby Wolontariatu na ul. Kościuszki 13 w Turku, skąd jeszcze tego samego dnia zostaną dostarczone do rodzin.

Od liczby darczyńców uzależniona jest liczba rodzin, która zostanie zakwalifikowana do projektu, bowiem priorytetem jest zapewnienie optymalnej pomocy, a tym samym sprawienie rodzinom świątecznego prezentu.W razie dodatkowych pytań można kontaktować się przez FB lub skorzystać z danych kontaktowych na stronie.

Czym jest Turkowska Paczka?

Jak wesprzeć Turkowską Paczkę?

źródo: TurkowskaPaczka

Wideo: Turkowska Paczka wystartowała. W jakim celu i jak ją wspierać?

Podobne artykuły

Wideo: Zostań Mikołajem i podaruj dzieciom...

Wideo: Zostań Mikołajem i podaruj dzieciom święta!...

22 list.
Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień...

Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień dobrej...

21 lip.
Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i...

Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i Sztuki...

18 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama