poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C słabe opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

Jest umowa na geotermię. Z dofinansowaniem w kwocie 19 mln zł powstanie do 2024 roku.

Jest umowa na geotermię. Z dofinansowaniem w kwocie 19 mln zł powstanie do 2024 roku. - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Wczoraj, tj. 22 listopada 2021 r. podpisana została umowa na dofinansowanie do wykonania drugiego odwiertu geotermalnego i budowy geotermii Turek. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku z funduszy norweskich otrzymało na ten cel 19.489.221,84 zł.

Wniosek o dofinansowanie turkowskiej geotermii w konkursie „Budowa źródeł ciepła wykorzystujących energię geotermalną (geotermia głęboka), w ramach programu „Środowisko, energia i zmiany klimatu”, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021, miejska spółka komunalna złożyła w marcu 2021 r. W lipcu nadeszła informacja o tym, że projekt pod nazwą „Wykonanie odwiertu Turek GT-2, budowa ciepłowni geotermalnej oraz rurociągu pomiędzy odwiertem Turek GT-1 i odwiertem Turek GT-2"został zakwalifikowany do dofinansowania. 

reklama

Podpisana umowa o dofinansowanie w wysokości 19.489.221,84 zł zakłada, że prace przy wykonaniu odwiertu i budowie ciepłowni geotermalnej trwać będą do końca kwietnia 2024 r. Pierwszym krokiem ku realizacji przedsięwzięcia będzie ogłoszenie przetargu na opracowanie dokumentacji oraz na nadzór i dozór geologiczny i nadzór wiertniczy. 

Tymczasem Spółka PGKiM w Turku czeka na pozytywną ocenę kolejnego wniosku o dofinansowanie tego przedsięwzięcia, tym razem ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Chodzi o kolejnych ok. 8 mln zł na inwestycję.

materiał prasowy nadesłany

Jest umowa na geotermię. Z dofinansowaniem w kwocie 19 mln zł powstanie do 2024 roku. - fot. Archiwum Turek.net.pl

Podobne artykuły

Plenerowe miejsce spotkań w Krwonach i...

Plenerowe miejsce spotkań w Krwonach i miododajny...

26 list.
Nowe wyposażenie i sprzęt ratownictwa dla OSP...

Nowe wyposażenie i sprzęt ratownictwa dla OSP Kuny...

19 list.
Dzięki dofinansowaniu Gąsin ma nową drogę.

Dzięki dofinansowaniu Gąsin ma nową drogę.

19 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama