piątek 21 stycznia 2022

Agnieszki, Jarosława, Nory

0°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Świąteczne paczki, radość i wielki tort. Turkowska Paczka zakończona sukcesem!

Świąteczne paczki, radość i wielki tort. Turkowska Paczka zakończona sukcesem!
 

W sobotę 4 grudnia w siedzibie turkowskiego wolontariatu odbył się finał pierwszej edycji Turkowskiej Paczki. Do najbardziej potrzebujących rodzin trafiły paczki a w siedzibie wolontariatu zorganizowano spotkanie m.in. dla darczyńców racząc się tortem przygotowanym specjalnie na finał akcji.

Nowy pomysł wolontariuszy zrodził się z myślą o pomocy rodzinom najbardziej potrzebującym z terenie miasta i okolic. Spontaniczna akcja Centrum Wolontariatu w Turku, która zapoczątkowana została pod koniec października br. zakończyła się sukcesem. Dzięki bezinteresownemu wsparciu darczyńców obdarowano osiemnaście najbardziej potrzebujących rodzin z Turku.

reklama

W dniu 11 listopada w siedzibie Centrum Wolontariatu oficjalnie uruchomiono bazę akcji. Namiary na rodziny, które aktualnie znajdują się w trudnej kondycji finansowej, zostały pozyskane z MOPSu. Wolontariusze w listopadzie odwiedzali wytypowane rodziny przeprowadzając wywiad środowiskowy, by zdobyć jak najszerszą wiedzę o aktualnych potrzebach każdej z nich. Żeby zrealizować założony cel akcji niezbędne było wsparcie i pomoc darczyńców, których jak informują organizatorzy nie zabrakło. Pomoc napłynęła ze strony wielu lokalnych firm i instytucji a także od osób prywatnych.

-Wciąż pełni emocji: wzruszeń, radości, zaskoczenia, niedowierzania... w tym roku akcja zorganizowana została po raz pierwszy. Mieliśmy 18 rodzin, które od razu znalazły swoich darczyńców, którzy pięknie przygotowali paczki, w nich było wszystko co dana rodzina potrzebowała a nawet więcej. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Szczególne podziękowania należą się darczyńcom, którzy Nam zaufali i byli w tym roku pierwszy raz z Nami w Turkowskiej Paczce - informuje z radością Beata Pacławska, liderka turkowskich wolontariuszy. Akcję wsparła Szkoła podstawowa nr 4, Komenda Powiatowa Policji w Turku oraz pracownicy prokuratury, Szkoła Podstawowa w Malanowie, OSP Malanów, Szkoła Podstawowa w Miłaczewie, Niepubliczne Przedszkole „Mały Odkrywca” w Turku, Maciej Krysztoforski wakacje.pl, Sennder - firma z Wrocławia, Szkoła Podstawowa w Cisewiu, firma DrewTur Michała Grebera, Mleczarnia Turek, Elektrokabel, KGW Żeroniczki, pracownicy Apteki Stylowej oraz bardzo dużo osób prywatnych, przyjaciół, znajomych, którzy wspólnie organizowali paczkę.

Finał akcji, który odbył się w minioną sobotę 4 grudnia w siedzibie wolontariatu był także okazją, by okazać wdzięczność darczyńcom. Na spotkaniu przy kawie i wspólnych rozmowach w formie słodkich podziękowań częstowano tortem przygotowanym specjalnie na finał akcji przez Natalię Wszędybył oraz Magdalenę Wszędybył.

Podobne artykuły

Tuliszków. Trzy Agnieszki najpiękniej...

Tuliszków. Trzy Agnieszki najpiękniej udekorowały...

11 st.

"Dzień dziś wesoły". Tuliszków po raz kolejny...

3 st.
Bożonarodzeniowe szopki niosą nadzieję,...

Bożonarodzeniowe szopki niosą nadzieję, fascynują i...

25-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama