piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Mnóstwo radości z pomagania. 30 finał WOŚP po turkowsku

Mnóstwo radości z pomagania. 30 finał WOŚP po turkowsku - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Przejażdżki quadami, charytatywny turniej piłki nożnej, bicie rekordu świata, animacje, wystawy i ognisko – słowem mnóstwo atrakcji czeka na wszystkich tych, którzy już w najbliższą niedzielę, zdecydują się wziąć udział w kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Miejski finał WOŚP rozpocznie się zbiórką na parkingu przed „Barbórką” o godz. 9.30. Stamtąd, autobusem, chętni pojadą do żwirowni w Miłaczewku, gdzie wezmą udział w zorganizowanej przez Grupę ATV Turek Rider, zabawie na quadach lub sankach (choć to oczywiście zależy od dostawy białego puchu, którego aktualnie ubywa). Przewidywalny powrót do Turku ma nastąpić około 12.30.

reklama

Od godz. 10.00 do 14.00, w Hali Sportowej przy ul. Parkowej, rozgrywany będzie charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Organizatorzy turkowskiej imprezy mają nadzieję na pełną mobilizację mieszkańców i próbę bicia Rekordu Świata. Zbiórka o godz. 14.45 na boisku sportowym przy Liceum.

Punktualnie o 15.30 w Miejskim Domu Kultury oraz przyległym do niego parku, startuje część właściwa 30. finału WOŚP. Będą animacje dla najmłodszych, loteria fantowa, licytacje gadżetów, wystawa zabytkowych pojazdów, ciepły żurek, pokaz działań ratowniczych w wykonaniu druhów strażaków z OSP Turek i OSP Cisew oraz ognisko.

Od 17.30 w sali Miejskiego Domu Kultury, odbywać będą się licytacje złotych serduszek, voucherów, gadżetów WOŚP oraz dokończenie aukcji internetowych. Od 15.30 do 19.45 wszyscy chętni będą mogli przejechać się po Turku specjalnym autobusem. Impreza zakończy się o godz. 20.00, tradycyjnym Światełkiem do Nieba.

W poniedziałek przedstawiciele turkowskiego sztabu udali się do siedziby fundacji WOŚP do Warszawy skąd przywieźli identyfikatory i puszki. – Wszystkich wolontariuszy, którzy zadeklarowali się do zbiórki, zapraszamy na spotkanie organizacyjne które odbędzie się w sali MDK w czwartek o godz. 15.30 – mówi Sylwia Przybylska.

reklama

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: MDK w Turku2
fot.: MDK w Turku3
fot.: MDK w Turku4
5

Podobne artykuły

Powitali lato w słowiańskim klimacie. Wspólna...

Powitali lato w słowiańskim klimacie. Wspólna...

19 czerw.
Druga chłodnia runie w środę. Przyciśnięcie...

Druga chłodnia runie w środę. Przyciśnięcie guzika...

14 czerw.
Śpiewali, recytowali i malowali - innowacyjny...

Śpiewali, recytowali i malowali - innowacyjny...

27 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama