niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Bezpieczne wakacje-akcja strażaków z PSP w Turku

Bezpieczne wakacje-akcja strażaków z PSP w Turku - fot.: PSP w Turku
fot.: PSP w Turku 

Kontrola obiektów, w których organizowany jest wypoczynek dzieci, edukacyjne pogadanki i praktyczne informacje jak radzić sobie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu – to zadania, które strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, przeprowadzają w ramach swojej akcji „Bezpieczne wakacje”.

Funkcjonariusze PSP odwiedzają obiekty, w których jest organizowany wypoczynek by sprawdzić czy najmłodsi mogą czuć się bezpiecznie. Prowadzą również akcje edukacyjne w formie pogadanki dla uczestników półkolonii letnich. W trakcie rozmowy najmłodsi poznają podstawowe zasady zachowania się nie tylko w warunkach pożaru, ale również w czasie burzy lub korzystania z kąpieliska wodnego. To właśnie dzięki takim spotkaniom wzrasta świadomość społeczeństwa o możliwych zagrożeniach, a tym samym zwiększa się gwarancja bezpiecznego i spokojnego spędzania okresu wakacyjnego.

reklama

Wspólnie z funkcjonariuszami Policji, strażacy prowadzą również spotkania na zbiornikach wodnych, gdzie uświadamiają osoby tam wypoczywające o zagrożeniach, które mogą wystąpić nad wodą oraz jak należy się w tych sytuacjach zachować. Przy użyciu łodzi strażacy i policjanci prowadzili wspólny patrol, a dla chętnych osób przeprowadzono pokaz udzielenia pierwszej pomocy medycznej.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: PSP w Turku2
fot.: PSP w Turku3
fot.: PSP w Turku4
fot.: PSP w Turku5

Podobne artykuły

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze...

Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze smakiem...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama