sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Lubisz śpiewać? Już w poniedziałek rusza drugi casting do projektu "Stacja KulTURa w lasach tura"

Lubisz śpiewać? Już w poniedziałek rusza drugi casting do projektu
 

Kochasz śpiewać i chciałbyś występować przed publicznością? Już w najbliższy poniedziałek, 18 lipca, odbędzie się drugi casting do projektu wokalnego „Stacja KulTURa w lasach tura. Przystanek Poezja – wokalno-sceniczne warsztaty integracyjne z Konopnicką w tle”. Projekt to cykl warsztatów wokalnych z udziałem polskich i ukraińskich dzieci powyżej 12 roku życia.

Z dziećmi pracować będzie Joanna Gogulska - kompozytorka, aranżerka, instruktorka wokalistyki i muzykoterapeutka, która skomponuje muzykę do wierszy poetki i profesjonalnie przygotuje uczestników do zaprezentowania materiału podczas finałowego koncertu. Stroną techniczną przedsięwzięcia zajmie się Sebastian Kamionka, prywatnie mąż Joanny Gogulskiej. Ten wyjątkowy tandem artystyczny od kilku lat adaptuje kawałek przestrzeni leśnej, którą nazwali „Stacja KulTURa w Lasach TURa”. Organizują tam liczne projekty artystyczne, między innymi budują leśny amfiteatr – kameralną muszlę koncertową z gałęzi. Ich artystyczno-ekologiczne działania dostrzeżone zostały przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, który uhonorował ich specjalną nagrodą za działania obejmujące „animację i upowszechnianie kultury”. Te dwa nazwiska gwarantują, że projekt „Stacja KulTURa w lasach tura. Przystanek Poezja – wokalno-sceniczne warsztaty integracyjne z Konopnicką w tle” będzie miał bardzo wysoki poziom artystyczny!

reklama

Uczestnicy projektu, posiadający odpowiednie predyspozycje wokalne, wyłonieni zostaną w castingu, który przeprowadzi Joanna Gogulska. Z uwagi na okres wakacyjny casting odbywa się dwukrotnie. Najbliższy termin to 18 lipca, godz. 18.00 w ,,Stacji KulTURa w Lasach TURa” (ul. Chopina 70, ulica w prawo za budynkiem Nadleśnictwa Turek). Spotkania warsztatowe w ,,Stacji Kultura” odbywać się będą przez całe wakacje, a zakończy je koncert dla 120-osobowej publiczności, planowany na 9 października.

Zadanie realizowane jest z Konkursu Inicjatyw Lokalnych jako część Zadania ,,Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO- BIBLIOTEKA/ LOKALNOŚĆ/ INICJATYWY/ SPOŁECZNOŚĆ/ KOOPERACJA/ ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 NPRcz 2.0.

Więcej informacji dotyczących projektu udziela Anna Leszczyńska, tel. 507 152 342.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Lubisz śpiewać? Już w poniedziałek rusza drugi casting do projektu Stacja KulTURa w lasach tura

Podobne artykuły

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

25 wrz.
 Niezwykły koncert

Niezwykły koncert "Z Konopnicką w tle". Już w...

19 wrz.
Z Mickiewiczem po Wielkopolsce. Projekt...

Z Mickiewiczem po Wielkopolsce. Projekt Miejskiej...

24 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama