piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy i Ogniki sprzątali Turek. Zebrali niemal pół tony śmieci!

Strażacy i Ogniki sprzątali Turek. Zebrali niemal pół tony śmieci! - fot.: OSP Turek
fot.: OSP Turek 

Nie da się ukryć, że jesteśmy dziećmi cywilizacji śmieci. Ilość jednorazowych opakowań i produktów, które szybko śmieciami się stają, zatrważa. W dodatku nie wszystkie odpady trafiają do selektywnych punktów zbiórki, często kończą po prostu rzucone gdzieś pod płotem czy w rowie. Czy nie milej byłoby spacerować czystymi chodnikami?

Właśnie w tym celu rokrocznie organizuje się wielką akcję „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna, 2.9 edycja wydarzenia, ruszyła już w kwietniu, a włączyli się w nią strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku wraz z dziećmi z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej „Ogniki”.

reklama

W sobotę, 30 lipca, ochotnicy ruszyli z workami na śmieci w rejon ulic Browarnej , Kolskiej, Lutosławskiego i Piłsudskiego oraz Placu Wojska Polskiego. Kilkugodzinne sprzątanie zakończyło się imponującymi wynikami – zebrano 50 kilogramów makulatury, 70 kilogramów plastiku, 120 kilogramów szkła oraz 200 kilogramów śmieci zmieszanych. Niestety, z powodu deszczu sobotnią akcję trzeba było przerwać. Są już jednak kolejne plany na dokończenie wielkiego sprzątania, ma się odbyć w okolicach finału akcji, czyli w połowie września.

Organizatorzy dziękują za wsparcie Urzędowi Miasta oraz PGKiM za dostarczenie worków, rękawiczek i podstawienie kontenera na śmieci.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Nie będzie ciepłej wody. Mieszkańców Turku...

Nie będzie ciepłej wody. Mieszkańców Turku czeka...

9 sierp.
Listy do redakcji: Zalania ulic powiatowych

Listy do redakcji: Zalania ulic powiatowych

28 czerw.
W studzience zawrzało! Powiat kontra PGKiM

W studzience zawrzało! Powiat kontra PGKiM

7 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama