czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Do trzech razy sztuka. Czy 6 milionów więcej na budowę bloków pozwoli znaleźć wykonawcę?

Do trzech razy sztuka. Czy 6 milionów więcej na budowę bloków pozwoli znaleźć wykonawcę? - Fot. stock.adobe.com/sergei
Fot. stock.adobe.com/sergei  

Niemal sześć milionów złotych udało pozyskać się Urzędowi Miasta Turku na budowę bloków mieszkalnych. W związku z dodatkowymi pieniędzmi pojawiła się też nadzieja na to, że jakaś firma budowlana przystąpi do ogłoszonego już po raz trzeci przetargu. Czy tak będzie, przekonamy się już 19 września.

Przypomnijmy już w marcu Urząd Miasta Turku poinformował o przetargu na budowę bloków z mieszkaniami komunalnymi. Bloki na Osiedlu Wyzwolenia miały powstać przy współfinansowaniu z rządowego programu „Polski Ład”. Tyle tylko, że ceny materiałów i usług budowlanych tak wzrosły, że dofinansowanie pokryłoby tylko 55 procent wartości inwestycji. Pozostałe blisko 8 milionów, miasto musiałoby dołożyć z własnego budżetu.

reklama

Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej, burmistrz Romuald Antosik napomknął o dodatkowych pieniądzach, które stara się pozyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego. Teraz po wielomiesięcznych negocjacjach, na budowę bloków udało pozyskać się prawie 6 mln zł z Funduszu Dopłat. W związku z tym miasto ogłosiło właśnie trzeci przetarg. Jeśli tym razem uda się wyłonić wykonawcę, budowa ruszy jeszcze w tym roku.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3

Podobne artykuły

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Rowerowo i rodzinnie! Przed nami aktywny weekend!

Rowerowo i rodzinnie! Przed nami aktywny weekend!

10 czerw.
Listy do redakcji: Kompromitacja PiS i co my na to

Listy do redakcji: Kompromitacja PiS i co my na to

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama