czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Chociaż skatepark już gotowy, park przyprawia o ból głowy...

Chociaż skatepark już gotowy, park przyprawia o ból głowy...   - fot.: UM Turek
fot.: UM Turek 

Zakończenie prac budowlanych przy turkowskim skateparku, obwieszczone na samorządowym portalu w ubiegły piątek, prowokuje do pytań o park, tym razem bez „skate”. Czy radni odważą się poruszyć ten niewygodny dla burmistrza temat? Przekonamy się już w środę.

W piątek, 16 września zakończyły się prace budowlane na skateparku i nastąpił odbiór końcowy inwestycji. Obiekt powstał na powierzchni 435 metrów kwadratowych na terenie Ośrodka Sportów i Rekreacji przy ulicy Armii Krajowej 1. Wyposażony jest w osiem urządzeń. Wśród nich są: jumpbox, roll-in, bank ramp, wall-ride, funbox z grindbox’em 3/3, mini rampa, quarterpipe i barcelona z grindbox’em. Urządzenia te zostały wykonane z betonu w specjalnej technologii, która ma zapobiec ich szybkiemu niszczeniu.

reklama

Koszt budowy obiektu to ponad milion złotych. Wykonawcą inwestycji jest firma specjalizująca się w budowie tego typu miejsc. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpi 1 października, a do tego czasu na terenie skateparku będą trwały jeszcze drobne prace związane z dodatkowym oświetleniem, zwiększeniem ilości koszy na śmieci i monitoringiem. Skatepark dedykowany jest młodym turkowianom jeżdżącym wyczynowo na deskorolce, rowerach, rolkach i na hulajnodze.

Tymczasem już w środę, 21 września, o godz. 16.00, rozpoczną się obrady LII sesji Rady Miejskiej Turku. A na niej zapewne temat i skate i parku będzie poruszany. Poniżej bezpośredni link do transmisji:

https://www.hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=tureksesja

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UM Turek2
fot.: UM Turek3
fot.: UM Turek4

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

27 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

21 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama