poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Proteza pomoże jej odzyskać samodzielność. Paulina liczy na naszą pomoc!

Proteza pomoże jej odzyskać samodzielność. Paulina liczy na naszą pomoc!
 

Jeszcze na początku ubiegłego roku Paulina Walaszek była zdrową, pełną energii młodą kobietą. Bieganie, morsowanie – tak uwielbiała spędzać każdą wolną chwilę. Niepokojącą zmianę w stopie wyczuła w 2021 roku. Mimo początkowo optymistycznych diagnoz, sprawa wcale nie była błaha. Zamiast zdiagnozowanego w Turku torbiela, okazało się że zmiana ma charakter złośliwy, a Paulinę czeka długie leczenie.

Ze zdjęcia patrzy na nas piękna dziewczyna o wielkich brązowych oczach. To Paulina Walaszek, 28-lenia turkowianka, której życie w ubiegłym roku diametralnie się zmieniło. – Moja choroba zaczęła się w zeszłym roku. Zapoczątkował ją ból i rosnący guz w śródstopiu. Kilkudniowa przerwa w treningach powodowała uczucie bólu i dyskomfortu w chodzeniu – opowiada.Udałam się do lekarza ortopedy, który zlecił badanie rezonansu. Wynik badania na który trzeba było poczekać miesiąc, nie dawał mi spokoju, więc skonsultowałam się z innym lekarzem, który dla pewności zrobił badanie histopatologiczne, żeby upewnić się, z czym ma do czynienia.

reklama

Niestety, zamiast diagnozowanego początkowo torbielowatego obszaru dolno-przyśrodkowej części śródstopia o wyglądzie ganglionu, okazało się, że jest to utkanie mięsaka wrzecionowatokomórkowego o stopniu złośliwym. Po wizycie w poradni onkologicznej Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czarniaków w Warszawie, trzeba było rozpocząć chemioterapię. Cel był jeden – uratować nogę. Badanie rezonansem po zakończeniu drugiej chemii wykazało, że leczenie jest nieskuteczne a nowotwór zdążył narobić dużo szkód w śródstopiu. W kwietniu Paulina przeszła amputację kończyny lewej na podudziu…

Razem z babcią i mamą, które nieustannie podnoszą ją na duchu i wspierają w codziennym życiu, Paulina mieszka na pierwszym piętrze jednego z turkowskch bloków. Bardzo brakuje jej aktywnego trybu życia, jaki prowadziła przed chorobą. Rozwiązaniem jest proteza stopy III generacji. Niestety, jej koszt wynosi 45 tysięcy złotych i tylko częściowo refundowany jest z PEFRON. Dlatego przyjaciółka Pauliny, Sylwia Chrostek, postanowiła pomóc zebrać potrzebne pieniądze. Na facebooku już działa grupa licytacyjna, z której wszystkie pieniądze będą przeznaczone na zakup protezy. Zbiórka ruszyła tez na portalu siepomaga. – Mamy mało czasu – mówi Sylwia – bo, żeby dostać te 18 tysięcy złotych z PEFRON trzeba rozliczyć się do 31 stycznia 2023 roku.

Czasu jest coraz mniej, a Paulina marzy żeby choć częściowo wrócić do formy sprzed choroby. Mam 28 lat. Jestem młoda i, na tą chwilę, uzależniona od pomocy mamy i babci. Chciałabym żyć jak wcześniej: chodzić do pracy, biegać, morsować, spotykać się ze znajomymi. Marzę, żeby uzbierać pieniądze na protezę, żeby stać się na powrót samodzielną i żyć jak wcześniej! - mówi przez łzy. Pomóżmy jej te marzenia spełnić.

Link do zbiórki na portalu siepomaga:

https://www.siepomaga.pl/paulina-walaszek

Link do grupy z licytacjami dla Pauliny:

https://www.facebook.com/groups/421518746823833/?ref=share
 

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3

Podobne artykuły

Ile warte jest ludzkie życie? To Łukasza Pakuły...

Ile warte jest ludzkie życie? To Łukasza Pakuły...

16 list.
Grali, biegali i pieniądze na leczenie Jasia...

Grali, biegali i pieniądze na leczenie Jasia Janiaka...

17 paźd.
Wbrew diagnozom lekarzy. Iwona i Andrzej z...

Wbrew diagnozom lekarzy. Iwona i Andrzej z Dobrej...

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama