Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Remontu doglądają seniorzy. Jacek Bogusławski z Zarządu Województwa zachwycony rewitalizacją parku w Turku

Wideo: Remontu doglądają seniorzy. Jacek Bogusławski z Zarządu Województwa zachwycony rewitalizacją parku w Turku - fot.: Romuald Antosik - Burmistrz Miasta Turku
fot.: Romuald Antosik - Burmistrz Miasta Turku 

To już właściwie pewne – termin zakończenia prac w parku i rozliczenia inwestycji zmieni się po raz kolejny. Postęp prac na bieżąco kontrolują turkowscy seniorzy. Za to później „będzie czad” – jak skomentował Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, który z „wizytą gospodarczą” odwiedził Turek w listopadowy poniedziałek.

Swoimi pozytywnymi odczuciami po pierwszym w życiu pobycie w naszym mieście, Bogusławski postanowił podzielić się na, zwołanej przez burmistrza Romualda Antosika, konferencji prasowej. Jak się okazało w Turku podoba mu się niemal wszystko, a budowany w rewitalizowanym parku amfiteatr i oczyszczalnia ścieków zrobiły na pochodzącym z Piły gościu, wręcz piorunujące wrażenie. – To jest coś niesamowitego, piękna rzecz, te różnokolorowe alejki, ten pięknie przygotowywany teren w środku miasta – dzielił się swoimi pozytywnymi odczuciami.

reklama

Tak drobny szczegół jak kolejna zmiana terminu realizacji inwestycji, nikogo już nawet nie dziwi. Obecnie obowiązujący aneks z terminem do końca listopada, nie ma najmniejszej szansy na bycie wykonanym – wszak przypada już za trzy tygodnie, a tu trzeba jeszcze, co podkreślał burmistrz Turku, całość inwestycji rozliczyć. Będzie więc nowa data – do końca czerwca 2023 roku. – Oczywiście nie oznacza to, że prace potrwają do 30 czerwca – uspokajał Antosik. – One z pewnością dobiegną końca już wcześniej. To termin na rozliczenie inwestycji.

Czy wobec tego mieszkańcy Turku, a przede wszystkim żywo zainteresowani tematem radni miejscy, mogą spać spokojnie? Według Bogusławskiego, który w czasie pobytu w Turku spotkał się również z seniorami, jak najbardziej. - Te starsze panie opowiadały mi, że niemal codziennie kontrolują postęp robót – stwierdził. No i wykonawca zadeklarował jak najlepsze chęci. Czy to jednak wystarczy?

Obszerny fragment z poniedziałkowej konferencji związany z parkiem miejskim w naszej relacji wideo.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Romuald Antosik - Burmistrz Miasta Turku2
fot.: Romuald Antosik - Burmistrz Miasta Turku3
4
5

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Co z tym parkiem......

Listy do redakcji: Co z tym parkiem... burmistrz...

31-08-2022
A miało być tak pięknie... Co dalej z Parkiem...

A miało być tak pięknie... Co dalej z Parkiem Miejskim?

08-06-2022
Stare fabryki i zakłady dostają nowe życie -...

Stare fabryki i zakłady dostają nowe życie - nowy...

07-06-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama