niedziela 02 kwietnia 2023

Franciszka, Malwiny, Władysława

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: O emocjach w teatrze i na koncercie. Niecodzienne warsztaty w Przystani

Wideo: O emocjach w teatrze i na koncercie. Niecodzienne warsztaty w Przystani
 

Zajęcia teatralne i muzyczne – niecodzienne warsztaty interdyscyplinarne dla beneficjentów programu „Zajęcia klubowe w WTZ” oraz ich rodzin odbyły się w czwartek, 26 stycznia, w siedzibie stowarzyszenia Przystań w Turku.

- Na początek rozgrzewka i mowa o emocjach. Bo czym innym jak nie emocjami kieruje się aktor występujący na deskach teatru. Okazało się, że praca z osobami niepełnosprawnymi nie tylko jest ciekawa, ale i twórcza – opowiada Jacek Sulkowski. Warsztaty, przygotowane przez niego i Elizę Cisse, były tak ciekawe i zaskakujące, że uczestnicy nie mieli żadnych problemów z wejściem na scenę i odgrywaniem kolejnych scenek.

reklama

Kiedy blok teatralny dobiegł końca, wszyscy, czyli podopieczni WTZ i ich rodzice, zostali zaskoczeni niespodzianką. – Instruktorzy płynnie przeszli do bloku muzycznego, a na scenie pojawił się zespół The Zgreds i wykonał koncert akustyczny. Do muzyków dołączyli zaproszeni goście, więc zespół rozrósł się do kilkunastu osób. Wszyscy na czymś grali, a Błażej, który zajął się wokalem, fenomenalnie zaśpiewał „Whisky Moja Żono” Dżemu. Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Przystani – relacjonuje Jacek Sulkowski. Koncert nie wyczerpał jeszcze wszystkich przygotowanych na warsztaty atrakcji. – Wielką niespodzianką było pojawienie się niesamowitej fotobudki 360 wypożyczonej przez firmę Spotlight Fotobudka360!

Okazało się, że praca z osobami niepełnosprawnymi nie tylko jest ciekawa, ale i twórcza. Kilka godzin wspólnych warsztatów, zabawy, spotkania w radosnej i miłej atmosferze zleciały bardzo szybko. – Przystań lubi współpracować ze wszystkimi. Bez ograniczeń. To nasza pasja, a pasja jest życiem – podsumowuje Sulkowski.

Zajęcia sfinansowano ze środków PEFRON.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

reklama
Podobne artykuły
Koncert na powitanie wiosny. Stowarzyszenie...

Koncert na powitanie wiosny. Stowarzyszenie Przystań i Szkoła Muzyczna w...

27 mrz.
Kolejna dawka dobrego humoru Stand-up w...

Kolejna dawka dobrego humoru Stand-up w Przystani. Będzie gruboooo...

17 mrz.
Wszystkie kobiece pasje! Turkowski Babski...

Wszystkie kobiece pasje! Turkowski Babski Weekend startuje już w sobotę!

3 mrz.
Gospodynie wylicytowały, dzieciaki i ptaki...

Gospodynie wylicytowały, dzieciaki i ptaki skorzystały! Warsztaty...

10 lt.
Co w lesie huhu huczy? Sowie piątki z...

Co w lesie huhu huczy? Sowie piątki z Nadleśnictwem Turek i...

8 lt.
Korepetycje z rodzicielstwa w Powiatowym...

Korepetycje z rodzicielstwa w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Turku

3 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama