piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Dobro musi powrócić, a my możemy w tym pomóc! Małgorzata Porada-Wiśniewska potrzebuje naszego wsparcia!

Dobro musi powrócić, a my możemy w tym pomóc! Małgorzata Porada-Wiśniewska potrzebuje naszego wsparcia!
 

Niejednokrotnie udowodniliśmy, że kiedy jest taka potrzeba, potrafimy solidarnie pomagać. Nie bacząc na sympatie polityczne i inne podziały, działamy wspólnie w jednym celu – żeby pomóc potrzebującym. Bo nikt z nas nie wie kiedy sam takiej pomocy będzie potrzebował…

Jak mówią o niej bliscy – Gosia to kobieta czynu. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Ze wszystkim zawsze sobie umie poradzić, każdy problem rozwiązać. Przez wiele lat borykała się z samotnym macierzyństwem, jednocześnie pnąc się po szczeblach kariery. Jeden lipcowy dzień zmienił wszystko w jej pełnym pasji życiu. I teraz to właśnie ona potrzebuje naszego wsparcia.

reklama

Do feralnego weekendu na początku lipca życie Małgorzaty bieglo ustalonym rytmem. Zawodowo zajmowała się diagnostyką laboratoryjną, wykonując swoją pracę z ogromną pasją i zaangażowaniem. Pracowała w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Każdą wolną chwilę przeznaczała też na kolejną swoją pasję – rękodzieło. Własnoręcznie tworzyła oryginalną biżuterię i haftowała obrazy. Jak mówiła wtedy, odpręża ją to, pozwala oczyścić głowę i nabrać dystansu. Otwarta, cierpliwa, aktywna i zaangażowana – taką przyjaciółkę, córkę, mamę, sąsiadkę, koleżankę z pracy każdy z nas chciałby mieć. Zawsze pomocną, zadaniową, upartą, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Niestety, wszystko zmieniło się na początku tegorocznego lipca. Małgorzata wraz z rodzicami zmierzała właśnie na rodzinną uroczystość. Nigdy tam jednak nie dotarli. Wypadek drogowy, na skutek którego ich samochód dachował, najbardziej dotknął właśnie Małgorzatę. Doszło do urazu rdzenia kręgowego. Małgorzata trafiła do szpitala wojewódzkiego w Kaliszu, w którym operacyjnie wszczepiono jej implant w miejsce drugiego kręgu odcinka szyjnego. Doznane obrażenia przełożyły się na porażenie czterokończynowe. Jej stan powoli się poprawia, odzyskuje swój oddech, stopniowo jest odłączana od respiratora. Niestety, przez tracheotomię nie jest w stanie mówić na głos, ale jest w logicznym kontakcie z członkami swojej rodziny. Czeka ją jednak długa i kosztowna rehabilitacja. Żeby podjąć ją jak najszybciej po zakończeniu leczenia szpitalnego, bliscy Małgorzaty postanowili uruchomić internetową zbiórkę. Za każde, nawet najmniejsze wsparcie, gorąco dziękują.

Zbiórkę na leczenie Małgorzaty znajdziecie tutaj:
https://mammoc.pl/malgorzata-porada-wisniewska

Na facebooku ruszyła też grupa licytacyjna: 
https://www.facebook.com/groups/583731998898159

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Rafał Błaszczyk przygotowuje się do...

Rafał Błaszczyk przygotowuje się do Mistrzostw Świata. Każdy może...

6 lip.
Pięcioosobowa rodzina z Kowali Pańskich...

Pięcioosobowa rodzina z Kowali Pańskich została bez dachu nad...

6 mrz.
Będą grać i pomagać! Trzecia edycja Ambro...

Będą grać i pomagać! Trzecia edycja Ambro Cup już w sobotę!

29 lt.
Posprzątaj i pozbądź się swoich...

Posprzątaj i pozbądź się swoich elektrośmieci! Druhowie z OSP Turek...

25 st.
Mali kolędnicy z Malanowa znowu w akcji. W tym...

Mali kolędnicy z Malanowa znowu w akcji. W tym roku zbierali dla dzieci...

12 st.
Piłka z autografami zawodników Lecha...

Piłka z autografami zawodników Lecha sprzedana! Jarmark...

11-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama