czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Pełen sukces czy zaklinanie rzeczywistości? Radni miejscy dzielą się wrażeniami z wycieczki

Pełen sukces czy zaklinanie rzeczywistości? Radni miejscy dzielą się wrażeniami z wycieczki - fot.: fb Grzegorz Wojtczak
fot.: fb Grzegorz Wojtczak 

Wygląda na to, że zapowiadana w październiku wycieczka miejskich radnych do parku im. Żerminy Składkowskiej doszła wreszcie do skutku. We wtorek, 21 listopada, samorządowcy podziwiali też zrewitalizowany deptak 650-lecia oraz, włączoną specjalnie do prezentacji, nowiutką fontannę.

Jak na realia XXI wieku przystało, swoimi wrażeniami z wycieczki radni podzielili się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zdjęcia opublikował przedstawiciel opozycji czyli Klubu Radnych Rady Miejskiej w Turku PiS i Niezrzeszeni, Grzegorz Wojtczak, filmikiem podzielił się czołowy działacz Ziemi Turkowskiej, Marcin Derucki.

reklama

O ile zakończony remont deptaka nie budzi większych kontrowersji radnych, choć biorąc pod uwagę zdanie mocno zaangażowanych w projekt turkowskich ekologów i ornitologów, powinien, patrząc na migawki z parku uwiecznione przez obu rajców, po raz kolejny trzeba przyznać, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia i wszystko można tak sfotografować i nakręcić, żeby udowodnić swoja tezę.

Park pokazany przez lidera opozycji to stojące pomiędzy nowymi obiektami ogromne kałuże, nieuprzątnięte jeszcze śmieci, pękające w słupach konstrukcji amfiteatru płytki, niedokończone alejki i ogólny rozgardiasz. Park widziany oczami radnego Deruckiego to pełen sukces inwestycyjny, a o poszczególnych zrealizowanych założeniach informuje nas wyraźnie sam radny, wyliczając sumę pozyskanych na ten cel dofinansowań i zakres wykonanych prac.

Który obraz jest prawdziwy? Park ma być oddany do końca 2023 roku, a wtedy mieszkańcy sami to zweryfikują. Już w przyszłym tygodniu (28 listopada) czeka nas kolejna sesja rady miejskiej. Czy temat parku będzie na niej poruszany? Zobaczymy.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Kibicujmy Polakom na Euro 2024. Wspólne...

Kibicujmy Polakom na Euro 2024. Wspólne oglądanie meczu w turkowskiej...

6 czerw.
List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku...

List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku miejskiego w Turku

5 czerw.
Częściowe wyłączenie ruchu pojazdów w...

Częściowe wyłączenie ruchu pojazdów w rynku? Startują konsultacje...

29 maj.
Listy do redakcji: Stanowisko TKE w sprawie...

Listy do redakcji: Stanowisko TKE w sprawie renowacji centralnej...

22 maj.
Koncepcja rewitalizacji rynku

Koncepcja rewitalizacji rynku

22 maj.
Jarmark Mamy dla całych rodzin już w...

Jarmark Mamy dla całych rodzin już w najbliższą sobotę w Parku...

21 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama