piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

ZST: Korepetycje z kultury rozpoczęte!

ZST: Korepetycje z kultury rozpoczęte!
 

Projekt ,,Korepetycje z kultury” powstał w Zespole Szkół Technicznych, a jego celem jest otwarcie młodzieży na aktywny odbiór kultury. Formy realizacji  obejmą spotkania z artystami, twórcami sztuki, warsztaty, wyjazdy na spektakle teatralne oraz koncerty. Uczniowie będą mieli możliwość poznać różne odsłony sztuki, ,,zaprzyjaźnić się ” z nią i przekonać, że nie tylko zapewnia bezpośredni kontakt z pięknem, ale też definiuje nasze emocje, uczy wrażliwości.

W poniedziałek 4 grudnia odbyła się inauguracja projektu. To było prawdziwe otwarcie z wysokiego c. Pierwszym gościem była utalentowana, młoda aktorka Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu- pani Malwina Brych, odtwórczyni m.in. Małgorzaty w ,,Mistrzu i Małgorzacie” i żywiołowo zagranego Kubusia Wirusa w ,,Złym” Tyrmanda.

reklama

Pani Malwina w bardzo szczerej rozmowie odsłoniła kulisy pracy w teatrze, opowiedziała o swojej drodze do zawodu, determinacji z jaką zawsze stara się realizować marzenia. Aktorka udzieliła także wskazówek, jak radzić sobie ze stresem w czasie publicznych wystąpień i właściwie operować głosem.

Dla większości uczniów na pewno niezwykły był bezpośredni kontakt z osobą, którą do tej pory znali tylko z ekranu ( film ,,Boże Ciało ”) lub sceny teatralnej. Interakcja i przepływ dobrej energii były możliwe dzięki nietuzinkowej osobowości i otwartości artystki, która otrzymała na pamiątkę statuetkę ,,Oskarka ZST”( wydrukowaną w technologii 3D), wręczoną przez panią Anetę Kurzawę- dyrektora ZST w Turku.

Dopełnieniem tego wyjątkowego spotkania będzie wyjazd do kaliskiego teatru na inscenizację ,,Skąpca”, w której pani Malwina wciela się w rolę Elizy.

Organizatorami spotkania byli: Renata Kowarsz-Mrukowska, Edyta Panfil, Barbara Witkowska oraz Mariusz Kominiarczyk.

reklama

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
Podobne artykuły
Finał konkursu fotograficznego w ZST pod...

Finał konkursu fotograficznego w ZST pod hasłem "Kadr na Powiat...

12 czerw.
Rok 2025 pełen wyjazdów zagranicznych dla...

Rok 2025 pełen wyjazdów zagranicznych dla uczniów ZST

11 czerw.
Malaga. Kolejna szkoła zainteresowana...

Malaga. Kolejna szkoła zainteresowana współpracą z Zespołem Szkół...

4 czerw.
Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja...

Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja do ZST rozpoczęta!

28 maj.
Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę...

Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę edukacyjną przy...

14 maj.
Nagrody dla absolwentów szkół średnich z...

Nagrody dla absolwentów szkół średnich z terenu Gminy Kawęczyn

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama