Nie dali plamy!
Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Turku w nietypowy sposób powitali wiosnę. W Miejskim Domu Kultury w Turku po raz dwunasty odbył się Festiwal Szkolny „Plama” o nagrodę Burmistrza Miasta Turku.
Wybierano nie tylko najlepszy program artystyczny przygotowany przez uczniów poszczególnych szkół, ale także najoryginalniejsze marzanny. Po obejrzeniu 5 prac, które wpłynęły na konkurs jury w składzie Bożena Cesarz – Dyrektor MDK w Turku, Brygida Bronszewska – plastyk, Katarzyna Cieślak – starszy instruktor ds. plastyki MDK, Mirosława Mielczarek – starszy instruktor MDK postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. I tak, przyznano dwie nagrody indywidualne: Katarzynie Cajdler i Patrykowi Pawlakowi ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz trzy nagrody zbiorowe – dla uczniów kl Ie, Ic i IIc ze Szkoły Podstawowej nr 5, uczniów kl. IV i kl. V ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz uczniów kl. Iib i IIIc także ze Szkoły Podstawowej nr 4.
O główną nagrodę Burmistrza Miasta Turku walczyło sześć zespołów z różnych szkół, począwszy od podstawówek na Zespole Szkół Ogólnokształcących skończywszy. I choć różnica wiekowa pomiędzy najmłodszym a najstarszym uczestnikiem festiwalu była spora, wszyscy doskonale się bawili. Prawdziwą furorę zrobił zespół „Trupa Dużych” z turkowskiego liceum, który zaprezentował autorską wersję Szekspirowskiego dramatu „Romeo i Julka”. Młodzi artyści, choć nie zdobyli głównego wyróżnienia, rozbawili do łez zebraną w Miejskim Domu Kultury publikę.
Po obejrzeniu wszystkich sześciu programów artystycznych jury w składzie: Bożena Cesarz – Dyrektor MDK w Turku, Sylwia Przybylska – instruktor teatralny i Maria Witczak – główny instruktor ds teatru przyznało dwie nagrody równorzędne dla Teatru „Szpilka Mini” ze Szkoły Podstawowej nr 1 za spektakl „O pięknej Królewnie Kunegundzie, Królu, Czarownicy i Dobrym Smoku oraz dla zespołu „Trupa Dużych” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących za spektakl „Romeo i Julka”. Główną nagrodę - Puchar Burmistrza Miasta Turku, z rąk wiceburmistrza Mękarskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Pańczyka otrzymał zespół teatralny FUKS ze Szkoły Podstawowej nr 5 za spektakl „Chwila motyla”. Komisja artystyczna przyznała także trzy wyróżnienia: dla Zespołu teatralnego Iskierki ze Szkoły Podstawowej nr 4 za spektakl „Pingwin Samotnik”, dla Kabaretu „Jedynka” z Gimnazjum nr 1 za program „Szkoła z przymrużeniem oka” oraz dla Teatru „Szpilka” ze Szkoły Podstawowej nr 1 za spektakl „ Śnieżynka”.
Zapraszamy do fotogalerii z festiwalu
EG

Ewelina Grabowska dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB
email: redakcja@turek.net.pl
telefon: 787 77 74 72








