wtorek 24 czerwca 2025

Danuty, Jana, Janiny

reklama

Mnóstwo uśmiechu i zabawy na 683. urodzinach Miasta Turek w parku miejskim

Mnóstwo uśmiechu i zabawy na 683. urodzinach Miasta Turek w parku miejskim
 

Mieszkańcy Turku licznie przybyli na 683 urodziny miasta, które 3 maja odbywały się w formie festynu w parku miejskim im. Żerminy Składkowskiej. Od godziny 16.00 park stał się miejscem wspólnej zabawy tych najmłodszych i przybyłych z nimi rodziców, babć i dziadków. 

Wśród licznych atrakcji festynu ph. "Urodziny Miasta Turku" znalazły się występy artystyczne, gry, zabawy oraz warsztaty, specjalnie przygotowane dla gości przez miejskie instytucje. W ramach piątkowego spotkania w parku nagrodzono zwyciężców w konkursie fotograficznym dla młodzieży. Warto też wspomnieć o kulinarnych smakołykach, wśród których królowały urodzinowe babeczki. 

reklama

W historii lokalnej społeczności rocznica urodzin miasta Turek jest wydarzeniem niezmiernie ważnym. To bowiem 683 lata temu, 25 kwietnia 1341 roku, arcybiskup gnieźnieński Janisław nadał Tukowi prawa miejskie. Było to konsekwencją dynamicznego rozwoju osady, która ulokowana była na szlakach handlowych. Lokację miasta odebrał wówczas Jan Pruteno z Uniejowa, a akt ten stanowił kamień milowy w historii miasta.

źródło: fot. UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Podobne artykuły
Muzyka i modlitwa w parku miejskim. Koncert...

Muzyka i modlitwa w parku miejskim. Koncert Uwielbienia zwieńczył...

20 czerw.
Rodzinna zabawa i moc atrakcji dla...

Rodzinna zabawa i moc atrakcji dla najmłodszych. Festyn przy "czwórce"...

5 czerw.
Muzyka, która unosi serca. Koncert Uwielbienia...

Muzyka, która unosi serca. Koncert Uwielbienia już 19 czerwca w Parku...

4 czerw.
Radość, dziecięcy uśmiech i nagrody. Dzień...

Radość, dziecięcy uśmiech i nagrody. Dzień Dziecka w Parku Miejskim...

2 czerw.
Dzień Dziecka w parku miejskim w Turku już w...

Dzień Dziecka w parku miejskim w Turku już w niedzielę. Będzie...

27 maj.
Święto najmłodszych w Brudzyniu. Solecki...

Święto najmłodszych w Brudzyniu. Solecki Dzień Dziecka pełen...

26 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama