niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu tematem debaty społecznej w I LO w Turku

Bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu tematem debaty społecznej w I LO w Turku - Debata o bezpieczeństwie w LO Turek
Debata o bezpieczeństwie w LO Turek 

W środę, 5 czerwca, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Debata poświęcona była bezpieczeństwu mieszkańców powiatu tureckiego. Jej głównym celem było zdiagnozowanie problemów i oczekiwań mieszkańców oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i samorządów na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

reklama

Podczas debaty przedstawiono statystyki dotyczące liczby wypadków drogowych na terenie powiatu. Przedstawiciel WORD Mariusz Seńko omówił obowiązujące przepisy ruchu drogowego, a Krzysztof Kołata przedstawił przepisy dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz odpowiedzialności karnej w tym zakresie. Podinsp. Roman Frątczak podsumował debatę, przypominając o trwającej kampanii „Zostań policjantem”. Po wystąpieniach rozpoczęła się wspólna dyskusja, podczas której na pytania odpowiadali zaproszeni goście.

W debacie udział wzięli dyrektor szkoły Danuta Szczepanik, wicedyrektor Zbigniew Ryczyński oraz wicedyrektor Albin Zańko. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych samorządów, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie Pan Mariusz Seńko, a także Krzysztof Kołata z fundacji Złota Godzina. Z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Turku w debacie uczestniczyli Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Turku podinsp. Roman Frątczak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Kamil Kruszyński, a także zastępca naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Michał Gut.

Na zakończenie debaty uczestnikom rozdano anonimowe ankiety dotyczące przeprowadzonej dyskusji. Wyniki ankiet zostaną wykorzystane do przygotowania dalszych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu tureckiego. Spotkanie było cenną okazją do wymiany poglądów i zacieśnienia współpracy między mieszkańcami, Policją a samorządami.

źródło: KPP Turek / fot. LO Turek, KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Debata o bezpieczeństwie w LO Turek2
Debata o bezpieczeństwie w LO Turek3
Debata o bezpieczeństwie w LO Turek4
Debata o bezpieczeństwie w LO Turek5
Debata o bezpieczeństwie w LO Turek6
Debata o bezpieczeństwie w LO Turek7
Debata o bezpieczeństwie w LO Turek8
Debata o bezpieczeństwie w LO Turek9
Debata o bezpieczeństwie w LO Turek10
Podobne artykuły
Jaki VPN wybrać? Przewodnik po pięciu...

Jaki VPN wybrać? Przewodnik po pięciu najlepszych propozycjach

16 st.
Co można trzymać w sejfie?

Co można trzymać w sejfie?

31-08-2023
Tuliszków. Młodzi rowerzyści sprawdzili...

Tuliszków. Młodzi rowerzyści sprawdzili swoją wiedzę i...

24-04-2023
Malanów jedną z najbezpieczniejszych gmin w...

Malanów jedną z najbezpieczniejszych gmin w powiecie tureckim!

31-03-2023
Wystrzałowy Sylwester? Świętuj z głową!

Wystrzałowy Sylwester? Świętuj z głową!

31-12-2022
Przed nami najkrótsze i najciemniejsze dni w...

Przed nami najkrótsze i najciemniejsze dni w roku. Od nas zależy czy...

14-12-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama