Poznaj ekspertów konferencji „Młode Umysły, Wielkie Emocje”. Dziś Romualda Zagozda-Frątczak i Magdalena Juszczak

Już 5 kwietnia Kino Tur w Turku stanie się miejscem wyjątkowego spotkania poświęconego zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Konferencja „Młode Umysły, Wielkie Emocje - Jak Wspierać Zdrowie Psychiczne Dzieci i Młodzieży” zgromadzi specjalistów, nauczycieli i rodziców, którzy chcą lepiej zrozumieć emocjonalne potrzeby najmłodszych. Dziś przybliżamy sylwetki kolejnych prelegentów tego ważnego wydarzenia.
Romualda Zagozda-Frątczak – ekspertka w zakresie zdrowia psychicznego młodzieży
Jedną z prelegentek konferencji będzie Romualda Zagozda-Frątczak, Koordynator ds. Zdrowia Psychicznego w Powiecie Tureckim i wieloletni partner Stowarzyszenia organizującego wydarzenie. Jej bogate doświadczenie oraz zaangażowanie w budowanie systemowego wsparcia dla dzieci, młodzieży i rodzin czynią ją kluczową postacią w tej dziedzinie.
Podczas konferencji Pani Romualda:
- Opowie o roli Koordynatora ds. Zdrowia Psychicznego, jego zadaniach i możliwościach wsparcia, jakie oferuje dzieciom, młodzieży oraz ich rodzinom.
- Weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Profilaktyka jako klucz do dobrego zdrowia psychicznego”, gdzie wspólnie z innymi ekspertami omówi najlepsze strategie dbania o zdrowie psychiczne młodych ludzi i sposoby zapobiegania problemom emocjonalnym.
Będzie to doskonała okazja, aby zgłębić temat koordynacji działań na rzecz zdrowia psychicznego oraz skorzystać z wiedzy i doświadczenia eksperta.
Magdalena Juszczak – socjolog, pedagog i ekspertka w zakresie wsparcia dzieci z ASD
Kolejną prelegentką będzie Magdalena Juszczak, socjolog, pedagog i oligofrenopedagog, związana z Wyższą Szkołą Kadr Menedżerskich w Koninie. Pani Magdalena prowadzi podcast „Psycho-logiczny”, w którym porusza ważne tematy związane ze zdrowiem psychicznym i funkcjonowaniem osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Na co dzień wspiera także studentów z ASD oraz wykłada w obszarze nauk społecznych.
Podczas konferencji podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie wsparcia dzieci i młodzieży, przedstawiając najnowsze podejścia do pracy z młodymi ludźmi, którzy mierzą się z trudnościami emocjonalnymi i społecznymi.
Poniżej wideo z rozmowy Magdaleny Juszczak z Mikołajem Sulkowskim, przeprowadzonej 9 marca w formie wideokonferencji.
Nie przegap tej okazji!
Konferencja „Młode Umysły, Wielkie Emocje” to nie tylko szansa na zdobycie cennej wiedzy, ale również możliwość zadania pytań ekspertom i wymiany doświadczeń z innymi rodzicami, nauczycielami oraz specjalistami. Wydarzenie odbędzie się w kinie TUR, ul. Żeromskiego 1, 62-700 Turek. Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Chętni mogą zgłaszać się mailowo lub telefonicznie: 600 415 137 / konferencja.turek(a)gmail.com
