środa 28 stycznia 2026

Agnieszki, Kariny, Lesława

reklama

Letni wypoczynek w Białym Dunajcu

Letni wypoczynek w Białym Dunajcu - Źródło: wikipedia
Źródło: wikipedia 
reklama

Wakacje ropoczeły się dobre 2 tygodnie temu. Zatem jak co roku najmłodsi podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku pochodzący z rodzin z problemami alkoholowymi wyjechali na 10-cio dniowy wypoczynek letni do Białego Dunajca. Jako, że większość z nich w Tatrach jeszcze nie była, na ten dzień wyczekiwali z niecierpliwością. Wyjazd obfitował w wiele wrażeń i atrakcji.

Od drugiego dnia pobytu młodzi podróżnicy zwiedzili okolice Białego Dunajca, gdzie znajdował się pensjonat , w którym zostali zakwaterowani, a także okolice Zakopanego, gdzie uczestniczyli w pieszych wycieczkach podziwiając tradycyjną architekturę góralską oraz samo Zakopane – serce Tatr z niesamowicie dużą liczbą zabytków zachowanych do czasów współczesnych. Najwięcej emocji wzbudziło oczywiście Zakopane, w którym koloniści zwiedzili Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Gubałówka i Krupówki – kolejne miejsca odwiedzin w planie koloni to jedno z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki, lub nie spacerował po sławnym deptaku, zatem nie mogło tam zabraknąć i młodych turkowian.

reklama

Nasi piechurzy pomimo nie sprzyjającej aury odwiedzili również: Dolinę Kościeliską, Morskie Oko, Murzasichle, Polanę Chochołowską. Emocji było wiele, pomimo niesprzyjającej pogody. Kadra wychowawcza przygotowała gry, zabawy oraz realizowała program zajęć edukacyjo-profilaktycznych. Nie zabrakło kąpieli w Aquaparku w Szaflarach i projekcji filmu „Kung-Fu Panda 2”. Dzieci całe i zdrowe z wypiekami na twarzy oraz małymi pamiątkami, zakupionymi na miejscu wracały do swoich domów z nadzieją, że wrócą tam znów za rok.

Źródło: MOPS Turek

Ewelina Grabowska dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Nowa zielona inwestycja w centrum Turku. Park...

Nowa zielona inwestycja w centrum Turku. Park kieszonkowy powstanie przy...

z dzisiaj
Muzyka, licytacje i wspólne granie. 34. Finał...

Muzyka, licytacje i wspólne granie. 34. Finał WOŚP w Brudzewie

z dzisiaj
Intensywny weekend UKS Judo Tuliszków....

Intensywny weekend UKS Judo Tuliszków. Szkolenia, campy i rozwój kadry

z wczoraj
Jak bawić się z dzieckiem klockami LEGO City,...

Jak bawić się z dzieckiem klockami LEGO City, żeby wspierać jego...

z wczoraj
Pokazy sprzętu ratowniczego i Światełko do...

Pokazy sprzętu ratowniczego i Światełko do nieba. Strażacy wsparli...

z wczoraj
Mistrzostwo Wielkopolski, medale i rekordy...

Mistrzostwo Wielkopolski, medale i rekordy życiowe. Udane otwarcie roku...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama