Nowaki na TESKO, czyli w MDK

Niebawem, bo już 25 i 26 listopada Miejski Dom Kultury w Turku gościć będzie uczestników i widzów 6. Turkowskich Elitarnych Spotkań Kabaretów Oklaskiwanych. Gwiazdą tegorocznego TESKO będzie kabaret Nowaki.
Grupa udziela się na polskich scenach kabaretowych od 4 lat, choć artyści już wcześniej uczestniczyli w różnorakich formach kabaretowych. Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami na polu rozbawiania – warto wspomnieć chociażby o takich sukcesach, jak I miejsce na Festiwalu w Opolu 2011 "KABARET OFF, czyli kabaretowe (O)polskie gwiazdy jutra" czy też Grand Prix i ”Złotej Szpilce”, zdobytych na XXX Jubileuszowych Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2009. Nie sposób nie nadmienić o I miejscu oraz Nagrodzie Publiczności, wywalczonych podczas przeglądu PAKA 2009. Można podejrzewać, iż Kabaret Nowaki sprawi, że uśmiech pojawi się na twarzy nawet największego ponuraka.
Jeśli chodzi o występy młodych, amatorskich formacji, to te grupy kabaretowe – złożone z uczniów gimnazjów, szkół średnich czy też studentów – bawić będą turkowską publiczność 25 listopada, począwszy od godz. 17:00. Wtedy to na scenie wystąpi 10 kabaretów z różnych stron Polski: „Chała” z Gdyni, „Na czworaka” z Chojnowa, „Trójka kulturalna” z Czerwionki, „Fczfartek” z Wrocławia, „Czwarta Fala” z Kielc, "Kabaret Dlaczego?" z Wągrowca, „Enerdowskie Pływaczki” z Wrocławia, „Brak” z Nowego Tomyśla, „Byle do przodu” z Chojnowa, „No To Szeroko” z Wrocławia. Publiczność będzie mogła wybrać kabaret który otrzyma NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Dzień później – 26 listopada – odbędą się warsztaty artystyczne. Na godzinę 17:00 zaplanowano finał 6. edycji TESKO. W jego czasie – oprócz występu Nowaków – okaże się, który z młodych kabaretów okazał się najśmieszniejszy, zyskując przychylność jury i widzów.
W czasie pierwszego dnia TESKO (25.11) obowiązuje wstęp wolny. Bilety na dzień drugi są już do nabycia w Miejskim Domu Kultury oraz w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. Cena – 10 zł.
Organizatorem 6. Turkowskich Elitarnych Spotkań Kabaretów Oklaskiwanych – TESKO jest Miejski Dom Kultury, a patronatem honorowym wydarzenie objął Burmistrz Miasta Turku. Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie www.mdk.turek.net.pl.
AW

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB
email: redakcja@turek.net.pl
telefon: 787 77 74 72








