środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Najskromniejszy z Mistrzów Grozy/Stephen King z Bibianny

Najskromniejszy z Mistrzów Grozy/Stephen King z Bibianny - Foto: Adam Muszkieta / Źródło: zw.pl
Foto: Adam Muszkieta / Źródło: zw.pl 

Na co dzień cichy i skromny redaktor portalu Turek.net.pl, nocami zmienia się w prawdziwego mistrza horroru. Arkadiusz Wszędybył, nasz redakcyjny kolega już po raz drugi zdobył nagrodę w Konkursie Literackim na Opowiadanie Grozy.

Nikt nie spodziewała się, że najbardziej pracowity redaktor portalu Turek.net.pl weźmie w miniony piątek wolne. Nikt także nie spytał o powód absencji, gdyż redakcyjnym kolegom pytanie to wydało się zbyt intymne. Jego mroczna natura wydała się przez przypadek. Na szczęście piątkowe zniknięcie Arkadiusza Wszędybyła nie przyniosło ze sobą ofiar. Za powodem nieobecności stał jedynie odbiór nagrody w konkursie literackim na opowiadanie grozy, które zorganizowała Biblioteka ze Wschowie i Stowarzyszenie Fabryka Kultury.

reklama

Dla Arkadiusza Wszędybyła to już druga nagroda w tym konkursie. Pierwszą wywalczył rok temu, wtedy to zdyklasyfikował rywali i stanął na najwyższym miejscu na podium. Choć podczas tegorocznej edycji jury przyznało mu trzecią nagrodę, nam i tak najbardziej spodobało się jego opowiadanie pod tajemniczym tytułem „Gdzie dzicia?”. - Łoooo taaaa - komentuje swoje osiągnięcie sam nagrodzony.

Warto wspomnieć, że konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród amatorów literatury grozy. Podczas tegorocznej edycji jury musiało zmierzyć się z 353 opowiadaniami i wybrać trzy najlepsze. Tym bardziej cieszy nas fakt, że wśród zwycięskiej trójki znalazł się nasz redakcyjny kolega.

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem opowiadania Arkadiusza Wszędybyła pt. „Gdzie dzicia?”:

reklama

Mała stópka po cichutku spoczęła na stalowym uchwycie jednej z szuflad kredensu. Tymczasem matka - niczym robot - wirowała łychą po powierzchni patelni, jakby chciała dowiercić się do blatu kuchenki. Druga nóżka z największą delikatnością wyłuskała paluszkami kolejne uwypuklenie. Jeszcze troszkę, ociupinę, tyci tyci... Już prawie dotknęła zakurzonego gara. Dziewczynka wyprężyła się, aż przez jej ciało przeszedł dreszcz mrowiejącego bólu. Wiedziała, że jeśli jeszcze się odchyli, jeśli utrzyma się na jednej stópce.…

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę www.e-fabryka.org, gdzie można przeczytać całość zwycięskiego tekstu. Zapraszamy również do obejrzenia relacji z wręczenia nagród.

Materiał: Michał Józefiak, montaż Rafał Klan, Źródło: zw.pl

EG

Podobne artykuły

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

z wczoraj
#SzczepimySię w Dobrej już w niedzielę! Bez...

#SzczepimySię w Dobrej już w niedzielę! Bez...

z wczoraj
Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama