niedziela 27 listopada 2022

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

PKS jak brzydka panna

PKS jak brzydka panna - Źródło: pks-turek.pl
Źródło: pks-turek.pl 

Choć mienie turkowskiego przewoźnika jest „na wydaniu”, chętnych brak. Pod koniec grudnia fiaskiem zakończyła się próba przeprowadzenia przetargu, ale już niebawem nastąpi drugie podejście do pozyskania inwestora.

Koniec roku 2011 mógł przynieść ze sobą ważne rozstrzygnięcie w kwestii turkowskiego PKS-u. Na dzień 29 grudnia zaplanowany był przetarg na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej spółki. Transakcja dotyczyć miała działki o łącznej powierzchni 17.562m2 położonej w Turku przy ulicy Milewskiego 9 wraz z prawami własności budynków. Mówiąc prościej – chodzi o położony tam dworzec autobusowy z wiatą, oraz min. trafostację i portiernię. Za sprawą uchwały NR XI/67/11 z dnia 21.06.2011 r. w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania, którą podjęła Rada Miejska Turku, na wspomnianym terenie możliwa  stała się lokalizacja wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Okazało się jednak, iż zabrakło zainteresowanych zakupem.

reklama

Skoro pierwsza próba ratowania finansów firmy zakończyła się fiaskiem, turkowski PKS już niebawem ponownie postara się zdobyć nabywcę. Drugi przetarg zaplanowano na dzień 25 stycznia. Cena wywoławcza w tej formie licytacji publicznej wynosi 3.900.000 zł. Jest to taka sama kwota, jak w przypadku pierwszego podejścia.

AW

 

Podobne artykuły

Czy nadal opłaca się inwestować w nieruchomości...

Czy nadal opłaca się inwestować w nieruchomości w...

20 paźd.
Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od...

Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od leasingu w...

12 lip.
Numer działki - jak go ustalić za pomocą mapy?

Numer działki - jak go ustalić za pomocą mapy?

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama