czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Świąteczne Światełko Nadziei

Świąteczne Światełko Nadziei
 

21 grudnia w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbyła się uroczystość „Świąteczne Światełko Nadziei” zorganizowane dla wychowanków Domu dla Dzieci i Młodzieży w Turku.

Było to już siódme spotkanie wigilijne w ramach rozwijającej się w szkole idei wolontariatu podjętej przez Klub Europejski „Siódemka” i samorząd szkolny. Gośćmi honorowymi uroczystości była osiemnastoosobowa grupa dzieci i młodzieży z Turku, w wieku od 8 do 19 lat, którym towarzyszyła Małgorzata Krzesińska – dyrektor Domu.

reklama

Nastrojowa scenografia, oprawa muzyczna i przedstawiona przez gimnazjalistów część artystyczna podkreśliły klimat  nocy związanej z narodzeniem Jezusa. W tak wspaniale wytworzonej atmosferze dzieciom i młodzieży z Turku zostały wręczone paczki przygotowane przez klasy gimnazjalne oraz zespoły: humanistyczny, matematyczno – przyrodniczy, lingwistyczny i wychowania fizycznego. Ogromną niespodzianką były prezenty przekazane przez  posła do Parlamentu Europejskiego Marka Siwca, które wręczyła jego asystentka Sylwia Przybyła. Poseł skierował również specjalne życzenia dla konińskiej i tureckiej młodzieży, które płynęły z Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

W uroczystości udział wzięli również kierownik biura prezydenta Konina Elżbieta Miętkiewska, ks. prałat Józef Wysocki, asystentka eurodeputowanego Sylwia Przybyła, prezes Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich Felicja Andrzejewska, przedstawiciele Rady Rodziców Gimnazjum nr 7 oraz absolwenci gimnazjum, a obecnie uczniowie II Liceum w Koninie.

Podobne artykuły

Black Friday 2020 - okazje, których nie możesz...

Black Friday 2020 - okazje, których nie możesz...

23-11-2020
Elektronika na święta? 3 ciekawe prezenty dla...

Elektronika na święta? 3 ciekawe prezenty dla siebie

19-11-2020
Tuliszków: Wigilijne Spotkanie wprowadziło...

Tuliszków: Wigilijne Spotkanie wprowadziło...

21-12-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama