piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Turkowianin liderem Ruchu Palikota w okręgu

Turkowianin liderem Ruchu Palikota w okręgu
 

Lokalni działacze trzeciej politycznej siły w polskim Sejmie mają swojego "głównodowodzącego". W minioną środę szefem konińsko-gnieźnieńskich struktur partii został Hieronim Powązka z Turku.

Regionalny lider „palikotowców” to rodowity turkowianin —  tu urodził się w 1971 roku i nieustannie mieszka w naszym mieście. Czytelniczki naszego portalu musimy jednak zmartwić — Hieronim Powązka nie jest bynajmniej stanu wolnego, gdyż ma żonę oraz dwójkę dzieci. Na co dzień polityk  pracuję w Mleczarni „Turek” Sp. z o.o. (od 1991 roku), gdzie obecnie piastuje stanowisko Głównego Specjalisty ds. Energetycznych i Ochrony Środowiska.

reklama

Jeśli chodzi o ścieżkę edukacyjną  nowego szefa struktur Ruchu Palikota, to Hieronim Powązka w latach 1986-1991 uczęszczał do Technikum Mechanicznego im. Sylwestra Kaliskiego. Następnie przyszedł czas na Zamiejscowy Wydział Budownictwa i Instalacji Komunalnych w Turku konińskiej PWSZ, gdzie polityk studiował na kierunku inżynieria środowiska. Obecnie lider rodem z naszego miasta podnosi kwalifikacje na Politechnice Łódzkiej.

Hieronim Powązka w ostatnich wyborach parlamentarnych kandydował do Sejmu z listy Ruchu Palikota, jednak sztuka dostania się na Wiejską nie powiodła się. Wybór na Przewodniczącego Okręgu musi zostać jeszcze zaakceptowany przez naczelne władze partii.

AW

Podobne artykuły

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Już w najbliższy piątek wystawa

Już w najbliższy piątek wystawa "Od portretu do...

11-09-2019

"Urodziny Edwarda" wracają na scenę kameralną w...

15-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama