niedziela 27 listopada 2022

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

PKS spuszcza z ceny

PKS spuszcza z ceny - Źródło: na podstawie zdjęcia www.pks-turek.pl
Źródło: na podstawie zdjęcia www.pks-turek.pl 

Fiasko dwóch kolejnych prób sprzedaży gruntu i mienia turkowskiego przewoźnika spowodowało zmianę handlowej taktyki.  Formę przetargu zastąpią negocjacje, a dotychczasowa cena wywoławcza (3 900 000 zł) zostanie obniżona, ale nie więcej niż  1/3.

W miniony piątek odbyło się Walne Zgromadzenie spółki, które w obliczu nieodbycia się już drugiego przetargu na grunty i stojący na nich dworzec, musiało zdecydować o formie dalszych działań. O rezultat rozmów zapytaliśmy Prezesa Zarządu PKS w Turku - Romana Skoniecznego Okazuje się, iż proces pozyskania inwestora będzie miał możliwy do przewidzenia ciąg dalszy - obniżenie ceny. Teraz turkowski PKS przystąpi do negocjacji z podmiotami, którzy do tej pory wyrażali pewne zainteresowanie kupnem, lecz z rożnych przyczyn nie postawili przetargowej "kropki nad i". Być może kogoś zachęci mniejsza cena, która nie może być jednak niższa niż 2 600 000 zł.

reklama

Jak informuje Prezes Zarządu PKS w Turku, to właśnie kwota zakupu terenu i mienia będzie jednym z głównych czynników wyboru inwestora w całym procesie negocjacji. Oprócz tego ważnym kryterium będzie to, co dany oferent deklarować będzie w kwestii zabezpieczenia pewnych potrzeb przewoźnika. Mowa tu o tym, co może powstać na miejscu dworca, jak również zobowiązaniu się np. do wybudowania nowego - choć oczywiście mniejszego - terminalu dla podróżnych

Dwa nieudane przetargi, które miały odbyć się odpowiednio 29 grudnia i 25 stycznia dotyczyć miały działki o łącznej powierzchni 17.562m2 położonej w Turku przy ulicy Milewskiego 9 wraz z prawami własności budynków. Krótko mówiąc – chodzi o położony tam dworzec autobusowy z wiatą, oraz min. trafostację i portiernię. Za sprawą uchwały NR XI/67/11 z dnia 21.06.2011 r. w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania, którą podjęła Rada Miejska Turku, na wspomnianym terenie możliwa  stała się lokalizacja wielkopowierzchniowych obiektów handlowych np. supermarketu.

AW

Podobne artykuły

 Miasto Turek na targach

Miasto Turek na targach "Nowa Energia w Regionie"

26-08-2021
Nowy Zarząd Tura 1921 Turek. Poszwa zastępuje...

Nowy Zarząd Tura 1921 Turek. Poszwa zastępuje...

28-06-2021
Targi Instalacyjno-Hydrauliczne już 28 maja!...

Targi Instalacyjno-Hydrauliczne już 28 maja! Przyjdź...

27-05-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama