poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pod Turkiem powstała „Najlepsza książka roku”?

Pod Turkiem powstała „Najlepsza książka roku”?
 

Choć moda nakazuje nam obecnie biegać do księgarni, gdy tylko ukaże się kolejna skandynawska powieść z kolejnym wyziębionym i pociągającym nosem na mrozie smętnym detektywem, to warto jednak pamiętać o twórcach z lokalnego „podwórka”. Teraz właśnie o miano najlepszych powieści roku walczą w jednym z plebiscytów aż dwie publikacje Jarosława Klonowskiego, na co dzień mieszkańca gminy Turek.

„Najlepsze książki roku” to podsumowanie 2011 r., organizowane jest przez wortal literacki Granice.pl. W gronie wyróżnionych znalazł się Jarosław Klonowski - piszący absolwent Wydziału Historii bydgoskiego UKW, obecnie mieszkający w podturkowskich Żukach. W konkursowym „boju” biorą udział aż dwa jego dzieła. Wśród pozycji nominowanych w kategorii "fantasy" dostrzeżemy "Ognie Świętego Wita", natomiast wśród publikacji z pogranicza gatunków "kryminał, sensacja, thriller" znalazła się "Tajemnica Świętego Wormiusa".

reklama

Co ważne, o przyznaniu tytułów „Najlepszych książek roku” zdecydują nie tylko członkowie konkursowego Jury (literaturoznawcy, krytycy literaccy, recenzenci oraz przedstawiciele wortalu Granice.pl) ale także sami czytelnicy, oddając głosy na swoich faworytów i ich publikacje drogą internetową. Zainteresowani mogą to uczynić, odwiedzając konkursową stronę plebiscytu – www.ksiazkiroku.pl. Tam też znaleźć można szersze informacje na temat wydarzenia.

Swoje głosy na faworytów można oddawać do 16 lutego. Wyniki plebiscytu ogłoszone zostaną dzień później. Jak informują Organizatorzy, wśród głosujących zostaną rozdysponowane cenne nagrody książkowe oraz e-czytnik.

Jarosław Klonowski publikował w „Qfancie”, „Magazynie Fantastycznym” oraz "Nowej Fantastyce”. To także współtwórca scenariusza kontrowersyjnego musicalu "Superstar with Jesus Christ". Od października w księgarniach znaleźć można jego kryminał historyczny "Ognie Świętego Wita", kontynuujący część wątków dobrze przyjętej "Tajemnicy Świętego Wormiusa". W nowym dziele autora znany już czytelnikom Alfred Ostenwald wikła się w tajemnicę zagadkowych morderstw, dotykających średniowieczną Kruszwicę.

AW

Pod Turkiem powstała „Najlepsza książka roku”?

Podobne artykuły

Ponad tysiąc interwencji strażaków w 2021 roku....

Ponad tysiąc interwencji strażaków w 2021 roku. To i...

10 st.
Blisko półtora tysiąca interwencji w 2020 roku....

Blisko półtora tysiąca interwencji w 2020 roku....

09-01-2021
Awanse i gratulacje. Strażacy z PSP Turek...

Awanse i gratulacje. Strażacy z PSP Turek...

07-01-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama