piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Pod Turkiem powstała „Najlepsza książka roku”?

Pod Turkiem powstała „Najlepsza książka roku”?
 

Choć moda nakazuje nam obecnie biegać do księgarni, gdy tylko ukaże się kolejna skandynawska powieść z kolejnym wyziębionym i pociągającym nosem na mrozie smętnym detektywem, to warto jednak pamiętać o twórcach z lokalnego „podwórka”. Teraz właśnie o miano najlepszych powieści roku walczą w jednym z plebiscytów aż dwie publikacje Jarosława Klonowskiego, na co dzień mieszkańca gminy Turek.

„Najlepsze książki roku” to podsumowanie 2011 r., organizowane jest przez wortal literacki Granice.pl. W gronie wyróżnionych znalazł się Jarosław Klonowski - piszący absolwent Wydziału Historii bydgoskiego UKW, obecnie mieszkający w podturkowskich Żukach. W konkursowym „boju” biorą udział aż dwa jego dzieła. Wśród pozycji nominowanych w kategorii "fantasy" dostrzeżemy "Ognie Świętego Wita", natomiast wśród publikacji z pogranicza gatunków "kryminał, sensacja, thriller" znalazła się "Tajemnica Świętego Wormiusa".

reklama

Co ważne, o przyznaniu tytułów „Najlepszych książek roku” zdecydują nie tylko członkowie konkursowego Jury (literaturoznawcy, krytycy literaccy, recenzenci oraz przedstawiciele wortalu Granice.pl) ale także sami czytelnicy, oddając głosy na swoich faworytów i ich publikacje drogą internetową. Zainteresowani mogą to uczynić, odwiedzając konkursową stronę plebiscytu – www.ksiazkiroku.pl. Tam też znaleźć można szersze informacje na temat wydarzenia.

Swoje głosy na faworytów można oddawać do 16 lutego. Wyniki plebiscytu ogłoszone zostaną dzień później. Jak informują Organizatorzy, wśród głosujących zostaną rozdysponowane cenne nagrody książkowe oraz e-czytnik.

Jarosław Klonowski publikował w „Qfancie”, „Magazynie Fantastycznym” oraz "Nowej Fantastyce”. To także współtwórca scenariusza kontrowersyjnego musicalu "Superstar with Jesus Christ". Od października w księgarniach znaleźć można jego kryminał historyczny "Ognie Świętego Wita", kontynuujący część wątków dobrze przyjętej "Tajemnicy Świętego Wormiusa". W nowym dziele autora znany już czytelnikom Alfred Ostenwald wikła się w tajemnicę zagadkowych morderstw, dotykających średniowieczną Kruszwicę.

reklama

AW

Pod Turkiem powstała „Najlepsza książka roku”?

Podobne artykuły

Czas na książkę:

Czas na książkę: "Opowieść podręcznej"

14 lip.
Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i...

Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i bezpłatna...

9 maj.
Czas na ksiażkę: Julia Szlucha i

Czas na ksiażkę: Julia Szlucha i "Małe kobietki"

13 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama