wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

3°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Święto Patrona Gimnazjum nr 2

Święto Patrona Gimnazjum nr 2
 

Dnia 8.02.2012 roku w Gimnazjum nr 2 obchodzono Święto Patrona Szkoły. Uroczystość ta, zwana „Kopernikaliami”, wpisała się w tradycję naszego gimnazjum i odbywa się każdego roku, w celu uczczenia rocznicy nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika. Wśród zaproszonych gości był doktor Łukasz Wojtkowski, wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała jego wystąpienia i obejrzała prezentację o mieście Toruniu i jego sławnej uczelni. Na uroczystość zaproszono uczniów i ich opiekunów ze szkół podstawowych miasta Turku, którzy wzięli udział w konkursie literackim pt. „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię - poetycki portret Mikołaja Kopernika”.

reklama

Powołane jury przyznało nagrody i wyróżnienia: pierwszą nagrodę Julii Klusce - uczennicy Szkoły Podst. nr 5 im. UNICEF, drugą nagrodę Gabrieli Małeckiej – uczennicy Szkoły Podst. nr 1 im. H. Sienkiewicza oraz dwie trzecie nagrody: Gabrieli Filipiak - uczennicy Szkoły Podst. nr 4 im. M. Smorawińskiego i Lenie Szczęsnowskiej - uczennicy Szkoły Podst. nr1.

Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce otrzymała Maja Krauze, drugie Szymon Kowalski, trzecie Joanna Cieślak i Karolina Ikrzak. Dyrektor Piotr Bińkowski wręczył młodym poetom dyplomy i nagrody, a opiekunom podziękowania. Odbył się także finał szkolnego konkursu wiedzowego na temat życia i pracy naukowej wielkiego astronoma. Najlepsi okazali się uczniowie klasy II e, którym przyznano nagrodę główną w postaci słodyczy.

W części artystycznej wystąpił chór szkolny, zaśpiewały solistki oraz wystawiono sztukę teatralną pt. „Duch Kopernika”, która wprowadziła widownię w atmosferę dwóch światów: rzeczywistego i fantastycznego. Na zakończenie wszystkich gości zaproszono do obejrzenia prezentacji „Planetarium”, a następnie na herbatkę i toruńskie pierniki.

reklama

Opracowanie Teresa Kolenda

Podobne artykuły

Burmistrz Romuald Antosik wygrywa w I turze z...

Burmistrz Romuald Antosik wygrywa w I turze z...

22-10-2018
Wybory 2018: Wodny plac za darmo?! Bińkowski...

Wybory 2018: Wodny plac za darmo?! Bińkowski...

26-09-2018
Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika?...

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika? NIEZALEŻNI...

19-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama