piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 
 

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to realizowana od 2001 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze). Jednym z najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych.

W kwietniu 2011r. ruszyła kolejna ogólnopolska kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Patronat nad nią objęła Gmina Miejska Turek Dla gimnazjów tegoroczne hasło brzmiało DORASTAMY – ROZUMIEMY – POMAGAMY. Akcja „ZTU” trwała od 1 kwietnia 2011r. do 31 grudnia 2011r. Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku po raz czwarty wzięli aktywny udział w kampanii i podjęli wiele działań na rzecz promocji zdrowia. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Renata Sochacka.

reklama

Co roku kampanii towarzyszy sportowiec – wzór do naśladowania. W 2011 roku uczniowie poznali sylwetkę Marcina Lewandowskiego, znakomitego młodego biegacza, mistrza Europy w biegu na 800 metrów. Młodzież naszego gimnazjum przystąpiła do konkursu, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na 5 pytań dotyczących biegania. Uczeń naszej szkoły - Miłosz Parada został laureatem konkursu „O co biega”. Otrzymał on dyplom i nagrodę rzeczową, a dyrektor Piotr Bińkowski podziękowanie za zaangażowanie uczniów i nauczycieli w działalność profilaktyczną. Gratulujemy naszemu uczniowi zwycięstwa.

Opracowanie: Renata Sochacka

Podobne artykuły

Prezydent RP w Turku. Andrzej Duda spotka się z...

Prezydent RP w Turku. Andrzej Duda spotka się z...

18 lt.
Wideo: Konferencja Leszka Millera podsumowująca...

Wideo: Konferencja Leszka Millera podsumowująca...

12-05-2019
Ogólnopolska kampania antynarkotykowa...

Ogólnopolska kampania antynarkotykowa "Narkotyki i...

03-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama