Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 
 

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to realizowana od 2001 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze). Jednym z najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych.

W kwietniu 2011r. ruszyła kolejna ogólnopolska kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Patronat nad nią objęła Gmina Miejska Turek Dla gimnazjów tegoroczne hasło brzmiało DORASTAMY – ROZUMIEMY – POMAGAMY. Akcja „ZTU” trwała od 1 kwietnia 2011r. do 31 grudnia 2011r. Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku po raz czwarty wzięli aktywny udział w kampanii i podjęli wiele działań na rzecz promocji zdrowia. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Renata Sochacka.

reklama

Co roku kampanii towarzyszy sportowiec – wzór do naśladowania. W 2011 roku uczniowie poznali sylwetkę Marcina Lewandowskiego, znakomitego młodego biegacza, mistrza Europy w biegu na 800 metrów. Młodzież naszego gimnazjum przystąpiła do konkursu, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na 5 pytań dotyczących biegania. Uczeń naszej szkoły - Miłosz Parada został laureatem konkursu „O co biega”. Otrzymał on dyplom i nagrodę rzeczową, a dyrektor Piotr Bińkowski podziękowanie za zaangażowanie uczniów i nauczycieli w działalność profilaktyczną. Gratulujemy naszemu uczniowi zwycięstwa.

Opracowanie: Renata Sochacka

Podobne artykuły

Prezydent RP w Turku. Andrzej Duda spotka się z...

Prezydent RP w Turku. Andrzej Duda spotka się z...

18-02-2020
Wideo: Konferencja Leszka Millera podsumowująca...

Wideo: Konferencja Leszka Millera podsumowująca...

12-05-2019
Ogólnopolska kampania antynarkotykowa...

Ogólnopolska kampania antynarkotykowa "Narkotyki i...

03-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama