piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Humor, geografia i gwiazda TVN

Humor, geografia i gwiazda TVN
 

W czwartek, uczniów ZSO w Turku opowieściami o telewizji „od kuchni” i synoptyce fascynował Tomasz Zubilewicz. Humor i optymizm znanego prezentera pogody przydały się szczególnie osobom, które tego dnia rywalizowały w konkursie "Znasz li swój kraj".

Pojawienie się Tomasza Zubilewicza w auli ZSO miało tylko jedną, ale za to poważną wadę. Było zdecydowanie za krótkie, no i jednorazowe. Prezenter pogody w czasie kilkudziesięciominutowej prelekcji tryskał humorem, wciągając słuchaczy min. w barwny świat telewizji. Licealiści  dowiedzieli się w jaki sposób nauczyciel geografii może stać się popularnym człowiekiem mediów. Bohater spotkania nie mówił bynajmniej o niżach, wyżach i opadach. Seria interesujących anegdot zapewne uzmysłowiła uczniom, iż warto walczyć o marzenia, a zdobywanie wiedzy pozwala radzić sobie w najbardziej nieprzewidywalnych sytuacjach. Tomasz Zubilewicz podniósł również na duchu tegorocznych maturzystów mówiąc, iż przecież mają oni za sobą lata nauki, co musi przyniść odpowiedni efekt.

reklama

Druga część czwartkowego wydarzenia minęła pod znakiem – koleżeńskiej, ale jednak – rywalizacji. Młodzież wzięła udział w VII już edycji konkursu geograficznego "Znasz li swój kraj". W szranki stanęli  uczniowie lokalnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W pierwszy etapie zmagań z testem zmierzyło się 22 uczestników. Wyłoniona w ten sposób 12 najlepszych stworzyła 4 mieszane grupy, które starły się ze sobą w czasie quizu. Śmiałkowie musieli wykazać się znajomością geografii naszego powiatu, rozpoznać znane miejsca ukazane w dziełach sztuki, czy po prostu szybko kojarzyć fakty. Wszakże trzeba było się nieźle nagłówkować, by powiedzieć co łączy fakt płynięcia polodowcowych wód Pradoliną Warszawsko-Berlińską z tym, że Francuzi jedzą sery Turek.

Tyleż zażarta, co przyjacielska walka o punkty zakończyła się następującym rozstrzygnięciem:

Miejsce I – Teresa Szewczyk (ZSO w Turku), Kinga Rykowska (Gim. w Przykonie), Wojciech Lewandowski (ZSR CKP w Kaczkach Średnich); Miejsce II – Anita Gozdal (Gim. w Dobrej), Daniel Walczak (Gim. nr 1 w Turku), Bartosz Sypniewski (ZSO w Turku); Miejsce III – Magdalena Kujawa (Gim. w Przykonie), Aleksandra Marendziak (Gim. w Słodkowie), Krystian Kominiarczyk (ZSR CKP w Kaczkach Średnich); Miejsce IV – Anna Kubiak (Gim. w Dobrej), Katarzyna Włodarczyk (Gim. nr 1 w Turku), Kamil Fret (Gim. nr 2 w Turku).

reklama

Organizatorami konkursu byli nauczyciele geografii ZSO w Turku. W sposób szczególny swe „piętno” na wydarzeniu odcisnął Witold Wojciechowski – "belfer" mający za (a pewnie i przed) sobą lata edukowania licealnej młodzieży, członek Turkowskiego Towarzystwa Turystycznego. Jak się również okazało, przyjazd Tomasza Zubilewicza nie był przypadkowy, gdyż gwiazdę telewizji TVN i turkowskiego nauczyciela wiele łączy. Znajomość obu gentlemanów sięga min. do okresu służby wojskowej, o czym przekonać się mogli licealiści, oglądając tyleż archiwalne, co zabawne zdjęcie rodem z PRL-u. Pan Witold wziął także na swoje barki rolę konferansjera wydarzenia. Dzięki temu rozwiązaniu konkurs zyskał dozę pozytywnej energii, którą abiturienci ZSO dobrze pamiętają z lekcji geografii.

AW

Podobne artykuły

ZSR CKP. Wielkopolska Sieć Młodych Rolników -...

ZSR CKP. Wielkopolska Sieć Młodych Rolników -...

13 wrz.
Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła...

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy...

1 wrz.
443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali...

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki...

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama