wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Piękno ziemi turkowskiej w wersji multimedialnej

Piękno ziemi turkowskiej w wersji multimedialnej
 

Najbardziej urokliwe miejsce znajdujące się w Turku i okolicach prezentowali uczestnicy konkursu „Piękno Krajobrazów Ziemi Turkowskiej”. W gronie zwycięzców krajoznawczej rywalizacji znaleźli się Filip Ficner z Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz Aleksandra Płuciennik z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Brudzewie.

Zabytki świeckie i sakralne, stare niemieckie cmentarze oraz ciekawostki przyrodnicze - między innymi takie informacje znalazły się w prezentacjach multimedialnej, jakie mieli za zadanie przygotować uczestnicy konkursu „Piękno Krajobrazów Ziemi Turkowskiej”. Zmagania wymagały nie tylko konkretnej znajomości najbliższej okolicy, ale także umiejętności obsługiwania programu Power Point.

reklama

W sumie na konkurs wpłynęło 12 prac, których autorami byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu tureckiego. Choć wszystkie prezentacje były niezwykle ciekawe i wartościowe, Komisja Konkursowa, której przewodził Witold Wojciechowski, nauczyciel geografii z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Turku, musiała wybrać zwycięzców. Nagrody decyzją komisji powędrowały do: Filipa Fincera, ucznia klasy II Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz Aleksandry Płuciennik - uczennicy I klasy Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Brudzewie. Wyróżnienia natomiast otrzymali: Michał Pilarz i Piotr Kuliński z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Brudzewie oraz Tomasz Chojnicki z Gimnazjum w Malanowie.

Konkurs zorganizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku wsparło Starostwo Powiatowe, które ufundowała upominki dla nagrodzonych oraz wyróżnionych uczestników. Dodatkową nagrodą dla wszystkich było spotkanie z Dawidem Marszałkowskim, współautorem najnowszego Przewodnika po ziemi Turkowskiej.

EG

Podobne artykuły

Ukradł nagrobek z cmentarza. Zuchwały złodziej...

Ukradł nagrobek z cmentarza. Zuchwały złodziej już w...

19-11-2020
Wideo: Zanieśli Światło na zapomniane groby

Wideo: Zanieśli Światło na zapomniane groby

01-11-2018
Przygotowali zapomniane groby na święto...

Przygotowali zapomniane groby na święto Wszystkich...

29-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama