czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Pomóżmy Zuzi i Wiktorowi

Pomóżmy Zuzi i Wiktorowi - Źródło: sxc.hu / Johan van den Berg
Źródło: sxc.hu / Johan van den Berg 

Najmilej jest łączyć przyjemne z pożytecznym. Takim działaniem będzie obecność w dniu 22 kwietnia w sali OSP w Malanowie. Wtedy to odbędzie się koncert charytatywny, z którego całkowity dochód przekazany zostanie rodzicom wymagających pomocy dzieci.

Niedzielna impreza rozpocznie się o godz. 15:00. Organizacja tego szczytnego przedsięwzięcia spoczywa na barkach Stowarzyszenia „Nadzieja”, działającego we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie i Stowarzyszeniem Pomocna Dłoń. Kluczem do sukcesu akcji jest jednak obecność mieszkańców gminy Malanów, jak i okolic. Warto udać się na wspomniany koncert, gdyż w ten sposób wspomóc można leczenie i rehabilitację Zuzi Królikowskiej i Wiktora Bergandy.

reklama

Wiktor ma nieco ponad 1,5 roku. Przez ten czas bliscy dziecka muszą toczyć bój o jego zdrowie. Chłopiec choruje na nieuleczalną chorobę - zespół wrodzonej hipowentylacji (CCHS). Schorzenie to powoduje, że dziecko musi być podłączane przez rurkę treacheostomijną do respiratora np. w czasie snu i w momencie zmęczenia. Wiktora czeka również operacja z powodu dwóch ubytków przegrody międzyprzedsionkowej serca.

Zuzia w minioną środę obchodziła 6. urodziny. Także ona wymaga pomocy rodziców, lekarzy i specjalistów. Dziecko urodziło się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, pęcherzem neurogennym, niedowładem kończyn dolnych (stopy końsko-szpotawe). Leczenie i rehabilitacja pochłaniają czas i pieniądze, dlatego tak ważne jest wsparcie ludzi dobrej woli.

Swoją ofiarność będzie można w dniu 22 kwietnia okazać na rożne sposoby. W czasie koncertu odbędzie się loteria i zbiórka do puszek, a do portfela będzie można sięgnąć także w czasie licytacji. Wszystkie pozyskane w ten sposób fundusze spożytkowane zostaną na leczenie i rehabilitację dzieci.

reklama

Opracował: AW
 

Podobne artykuły

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

21 lip.
Kinga, 32-latka potrącona na Wyszyńskiego liczy...

Kinga, 32-latka potrącona na Wyszyńskiego liczy na...

17 czerw.
II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

31 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama