środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

18°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Motocykliści wreszcie rozpoczną sezon

Motocykliści wreszcie rozpoczną sezon - Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne 

W tym roku pogoda płata figle lokalnym fanom dwóch kółek, którzy musieli nieco wstrzymać się z uroczystym wyruszeniem na podturkowskie drogi. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze a start motocyklowego sezonu odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Wydarzenie, którego organizatorem jest Turecka Grupa Motocyklowa "MOTUR", odbędzie się w dniu 21 kwietnia. Impreza pełna wrażeń rozpocznie się jednak od wyciszenia i modlitwy. Zważywszy na stan polskich dróg, warto wraz z początkiem nowego sezonu postarać się o wsparcie „na górze”. W tym celu motocykliści zgromadzą się na mszy świętej w kościele św. Barbary. Ta rozpocznie się o godz. 14:00.

reklama

Po modlitwie przyjdzie czas na paradę motocykli i pożegnanie zimy z przytupem. Nie ma na to chyba lepszego sposobu niż utopienie Marzanny. Aby tradycji stało się za dość, motocykliści udadzą się nad Jeziorsko, by cisnąć kukłę w wodne odmęty.

Powitanie wiosny to radosna impreza, lecz pasjonaci motoryzacji nie zapominają również o innych działaniach. Przykładowo w dniu 28 kwietnia motocykliści z Koła, Turku i okolic organizują w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kole szkolenie z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych motocyklistów. Zbiórka na stacji BP w Szadowie o godz.12.00, wyjazd o godz. 12.15.

Więcej informacji na temat Tureckiej Grupy Motocyklowej "MOTUR" i bieżącej aktywności klubu można znaleźć na stronie – motur.turek.net.pl.

reklama

AW

Motocykliści wreszcie rozpoczną sezon - Fot. archiwum prywatne

Podobne artykuły

Rękawice motocyklowe a przyjemność z jazdy

Rękawice motocyklowe a przyjemność z jazdy

1 lip.
Przedszkolaki z Kiełczygłowa na wakacjach w...

Przedszkolaki z Kiełczygłowa na wakacjach w Gminie...

1 lip.
Wypadek motocyklisty w Kotwasicach. Kierowca...

Wypadek motocyklisty w Kotwasicach. Kierowca...

11 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama