sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Co wiemy o samorządzie terytorialnym?

Co wiemy o samorządzie terytorialnym?
 

15 maja 2012r. grupa 28 uczniów  w Gimnazjum nr 1 w Turku wzięła udział w etapie powiatowym XIX Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Uczniowie reprezentowali szkoły z Tuliszkowa, Słodkowa, Kawęczyna, Brudzewa, Malanowa, Władysławowa i naszego miasta.  Zadaniem gimnazjalistów było rozwiązanie 20 zadań z przygotowanego testu, którego tematyka dotyczyła m.in.: kompetencji władz samorządowych, funduszy i struktur władz lokalnych w Unii Europejskiej. Komisja w składzie: p. Waldemar Trojan (przewodniczący), Ewa Muszyńska i Beata Grzelka, po sprawdzeniu części testowej przeprowadziła dogrywkę ustną, gdyż każdy powiat mogą reprezentować tylko dwie osoby.

reklama

Powiat turecki w wojewódzkim finale, który odbędzie się w czerwcu reprezentować będą : Jacek Jastrzębski z Gimnazjum nr 2 w Turku (opiekun Anna Maćczak), Mateusz Kaszyński z Zespołu Szkół w Brudzewie (opiekun Lila Szafrańska).

Impreza organizowana jest od 1994r. przez Towarzystwo Samorządowe w Koninie i jest owocem doświadczeń pierwszej kadencji odrodzonego samorządu gminnego. Przeznaczona dla młodzieży gimnazjalnej województwa wielkopolskiego, odwołuje się do idei budowania społeczeństwa obywatelskiego, aktywnie upowszechniając podstawową wiedzę o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności. 

Materiał prasowy

Co wiemy o samorządzie terytorialnym?

Podobne artykuły

Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

z wczoraj
Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

19 maj.
Trwa budowa drogi gminnej na Terenie...

Trwa budowa drogi gminnej na Terenie Aktywizacji...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama