środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Co wiemy o samorządzie terytorialnym?

Co wiemy o samorządzie terytorialnym?
 

15 maja 2012r. grupa 28 uczniów  w Gimnazjum nr 1 w Turku wzięła udział w etapie powiatowym XIX Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Uczniowie reprezentowali szkoły z Tuliszkowa, Słodkowa, Kawęczyna, Brudzewa, Malanowa, Władysławowa i naszego miasta.  Zadaniem gimnazjalistów było rozwiązanie 20 zadań z przygotowanego testu, którego tematyka dotyczyła m.in.: kompetencji władz samorządowych, funduszy i struktur władz lokalnych w Unii Europejskiej. Komisja w składzie: p. Waldemar Trojan (przewodniczący), Ewa Muszyńska i Beata Grzelka, po sprawdzeniu części testowej przeprowadziła dogrywkę ustną, gdyż każdy powiat mogą reprezentować tylko dwie osoby.

reklama

Powiat turecki w wojewódzkim finale, który odbędzie się w czerwcu reprezentować będą : Jacek Jastrzębski z Gimnazjum nr 2 w Turku (opiekun Anna Maćczak), Mateusz Kaszyński z Zespołu Szkół w Brudzewie (opiekun Lila Szafrańska).

Impreza organizowana jest od 1994r. przez Towarzystwo Samorządowe w Koninie i jest owocem doświadczeń pierwszej kadencji odrodzonego samorządu gminnego. Przeznaczona dla młodzieży gimnazjalnej województwa wielkopolskiego, odwołuje się do idei budowania społeczeństwa obywatelskiego, aktywnie upowszechniając podstawową wiedzę o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności. 

Materiał prasowy

Co wiemy o samorządzie terytorialnym?

Podobne artykuły

Otwarcie McDonald's w Turku już w grudniu....

Otwarcie McDonald's w Turku już w grudniu. Prace...

18-11-2020
Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn

Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn

29-09-2020
Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

07-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama