piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

W PKS-ie sprzedają, chcą min. 2,7 mln zł

W PKS-ie sprzedają, chcą min. 2,7 mln zł - Źródło: sxc.hu / Chris Holder
Źródło: sxc.hu / Chris Holder 

Wciąż nie milkną głosy dociekających tego, kto kupił dworzec i leżący pod nim grunt, a lokalny przewoźnik ogłosił już kolejny przetarg. Czy jednak znajdzie się chętny, by wyłożyć potężną sumę pieniędzy za teren z halą obsługowo-naprawczą?

Aktualnie trwające działanie ma na celu pozyskanie inwestora, zainteresowanego nabyciem prawa użytkowania wieczystego tzw. nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w Turku przy ul. Milewskiego 9. Grunt będący na zbyciu to obszar wielkości około 0,9 ha. Zwycięzca przetargu otrzyma również prawa własności budowli wzniesionych na przedmiotowej działce. Pod tym enigmatycznym określeniem kryje się np. budynek hali obsługowo-naprawczej.

reklama

Chętni do udziału w przetargu muszą mieć naprawdę gruby portfel lub solidnie wypchane banknotami skarpety. W tym przypadku cena wywoławcza wynosi 2 700 000 zł (plus VAT). Potencjalny inwestor może byc jednak nieco zmieszany tym, że cena ta w pewnych przypadkach i zapisach figuruje jako kwota o wiele niższa. Otóż zainteresowani mogli przeczytać w ogłoszeniach przetargowych - zamieszczonych na oficjalnej stronie PKS-u, jak również w lokalnym tygodniku - iż chodzi o "dwa miliony siedemset złotych", jak podano w zapisie słownym ceny wywoławczej.

Teoretycznie zwycięzca powinien być znany już w dniu 5 czerwca b.r., kiedy to w siedzibie PKS-u odbędzie się licytacja. Jak jednak pokazały ostatnie miesiące, znalezienie chętnych na nabycie mienia przewoźnika nie jest sztuką najprostszą.

AW
 

Podobne artykuły

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu...

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu tytoniowego...

21 lt.

"Dobro powraca" do Automobil Klub Turek. Klubowicze...

18 st.
Zręczna aukcja i wiele turkowskich serc dało...

Zręczna aukcja i wiele turkowskich serc dało moc...

12 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama