środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Gimnazjaliści znają się na diecie

Gimnazjaliści znają się na diecie - Fot. A. Wszędybył
Fot. A. Wszędybył 

Dla uczniów klasy IIIc Gimnazjum nr 2 w Turku udział w konkursie w ramach programu edukacyjnego „Jedz Smacznie i Zdrowo” zakończył się sporym sukcesem. Młodzież zdobyła tablicę multimedialną, a przekazanie tej nowoczesnej pomocy dydaktycznej odbyło się w czwartkowe przedpołudnie.

Jakże przyjemne spotkanie w dniu 31 maja rozpoczęło się o godz.11:00 w sali szkolnej biblioteki. Młodzież i przedstawiciele grona pedagogicznego spotkali się z dietetykiem, który poprowadził niecodzienną lekcję. Na dobry początek młodzież przywdziała oficjalne koszulki akcji, a potem można już było zająć się np. rozwiązywaniem quizu żywieniowego. Rzecz jasna pomocna w tej materii okazała się zdobyta tablica. Gimnazjaliści odpowiadali na pytania dotyczące zdrowej diety za pomocą pilotów, a poprawne odpowiedzi po kilku sekundach można było ujrzeć na ekranie nowoczesnej pomocy multimedialnej.

reklama

Nagroda w konkursie to jedna z 30 tablic, które trafiły do szkół w całej Polsce. Gimnazjaliści w ramach programu "Jedz smacznie i zdrowo" – organizowanego przez markę Winiary – musieli np. stworzyć  pracę plastyczną lub filmową. Turkowska młodzież wybrała drugą z opcji i tak powstał tyleż zabawny, co pouczający film o miłości do spożywania owoców, w szczególności ananasa. Warto podkreślić, iż gimnazjalistom udało się "przebić" ze swym dziełem przez pulę ok. 2500 prac, a turkowska placówka edukacyjna znalazła się pośród 9 wyróżnionych nagrodami gimnazjów w Wielkopolsce.

II edycja akcji „Jedz Smacznie i Zdrowo” wpłynęła na żywieniową wiedzę około 85 tysięcy gimnazjalistów, a patronatem objął ja między innymi Minister Edukacji Narodowej.

AW

Podobne artykuły

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

14 maj.
Miłośnicy Dziejów i Tradycji Regionu w...

Miłośnicy Dziejów i Tradycji Regionu w Kawęczynie...

4 mrz.
Turkowski PUP nagrodzony za dobrą pracę.

Turkowski PUP nagrodzony za dobrą pracę.

30 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama