wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Laureaci z Kopernika

Laureaci z Kopernika
 

Zostać laureatem wojewódzkiego konkursu przedmiotowego to marzenie wielu gimnazjalistów. Aby to osiągnąć, należy włożyć dużo trudu w przyswojenie wiedzy z danej dziedziny nauki. Uczniowie pracują wytrwale pod okiem nauczycieli, by pokonywać kolejne etapy rywalizacji.                                                                                                                                        

W roku 2011/2012 w naszej szkole tytułem laureata może poszczycić się dwoje uczniów: Marta Pokojowa z kl. 3C-Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – opiekun Agnieszka Rajczyk. Uczennica potwierdziła swoje umiejętności matematyczne, zajmując drużynowo I miejsce w III Powiatowym Maratonie Matematycznym, który odbył się 23 maja 2012 roku w Gimnazjum nr 2 w Turku, Kamil Fret z kl. 3C- został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego-opiekun Jadwiga Perlińska.  Zajął również drużynowo I-miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym oraz II-miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Biologicznym.

reklama

Są to uczniowie, którzy oddają się nauce z pasją i zaangażowaniem, są zdolni, ale także pracowici. Zostali zwolnieni z pisania egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno-przyrodniczej, uzyskując maksymalną ilość punktów.

Laureaci odebrali nagrody i dyplomy 16. 04 2012r. w Poznaniu z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Walkowiak oraz Wojewody Wielkopolskiego pana Piotra Florka. Rangę odniesionego sukcesu, podkreśla fakt, że w tegorocznych konkursach przedmiotowych wzięło udział 55 898 uczestników  z 564 gimnazjów, z czego tytuł laureata uzyskało 457uczniów.

Sukcesy Marty i Kamila są także sukcesami szkoły i wielkim powodem do dumy.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Pierwszy powiatowy egzamin Polskiego Związku...

Pierwszy powiatowy egzamin Polskiego Związku...

7 wrz.
Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

31 sierp.
CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama