Bożonarodzeniowy Jarmark w Dobrej! Jedzonko, występy, stragany. Przybywajcie!

sobota 10 grudnia 2022

Danieli, Bohdana, Julii

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Strefa na spontanie

Strefa na spontanie - Fot. Marcin Derucki
Fot. Marcin Derucki 

Rzeczy niemożliwe mogę załatwić od ręki, ale na cud trzeba poczekać” - mawiał jeden z bohaterów kultowego serialu "Zmiennicy". Mniej więcej w tym stylu zadziałała grupa turkowskich pasjonatów futbolu, którzy w kilka dni poradzili sobie z organizacją – niewielkiej, ale jednak -  strefy kibica.

W środę informowaliśmy naszych czytelników o tym, że w Turku zaistniała szansa na wspólne oglądanie spotkania Polska-Grecja. Do imprezy wedle zamierzeń miało dojść na osiedlu POW, ale trzeba było jednak poradzić sobie z kilkoma problemami. Okazało się, że do Urzędu Miejskiego musiał między innymi wpłynąć wniosek od Zarządu Komitetu Osiedlowego. Ten jak wiemy uzależniony był od zebrania 50% plus 1 podpisów osób, zamieszkałych w blokach przylegających do parkingu, na którym miałby być oglądalny mecz. Jako że inicjatywa wspólnego śledzenia meczu otwarcia zrodziła się dopiero – jak wskazują sami organizatorzy – w miniony poniedziałek, czasu było niewiele.

reklama

Grupa zapaleńców udowodniła jednak, że chcieć to móc. Dzisiejszego ranka przewodniczący Zarządu Komitetu Osiedlowego nr 3 Radosław Idzikowski poinformował naszą redakcję, że inicjatorom udało się zebrać wymaganą ilość podpisów (ponad 70% mieszkańców, jak podają sami zbierający), co sprawiło, że los imprezy spoczął w rękach burmistrza. Zdzisław Czapla w przeprowadzonej z nami przed południem rozmowie telefonicznej potwierdził, że oczywiście nie będzie stawał na przeszkodzie tej inicjatywie, przychylając się do pomysłu kibiców. Skumulowanie zaangażowania i dobrej woli wielu osób sprawiło, że praktycznie w ciągu kilku dniu udało się doprowadzić do wspólnego obejrzenia meczu na os. POW.

Jak wyglądać będzie owo wydarzenie? Miejsce na którym  odbywać się będzie wspólne śledzenie poczynań polskiej reprezentacji wydzielone będzie specjalną taśmą. Na teren imprezy nie wolno będzie wnosić napojów alkoholowych. Wedle pewnych organizacyjnych wytycznych w przedsięwzięciu może wziąć udział 150 osób. Teraz do pełni szczęścia pozostaje jedynie czekać na kulturalny doping i korzystny dla Polaków wynik.

AW

Podobne artykuły

Miasto sięgnie głębiej do kieszeni kierowców....

Miasto sięgnie głębiej do kieszeni kierowców. Od...

18 list.
Trzeba pilnować czasu, dopłata będzie nas słono...

Trzeba pilnować czasu, dopłata będzie nas słono...

5 list.
To nie parking ani droga dla wszystkich. Las...

To nie parking ani droga dla wszystkich. Las rządzi...

21 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama