piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Czy i co powstanie na OSiRze?

Czy i co powstanie na OSiRze?
 

Hala sportowa, spa, korty i basen – nad koncepcją budowy kompleksu składającego się między innymi z takich atrakcji zastanawiano się wczoraj w Urzędzie Miejskim w Turku. Takie centrum rekreacyjne miałoby powstać na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Było to już kolejne spotkanie w sprawie planów zagospodarowania terenu przy ul. Armii Krajowej. Podczas poprzedniego do dalszych analiz wybrano wariant przewidujący budowę na OSiRze centrum rehabilitacji i odnowy biologicznej (z siłownią, fitness, rehabilitacją i sauną), sali gimnastycznej ze ścianką wspinaczkową, niezadaszonych kortów tenisowych oraz całorocznego basenu rekreacyjnego z rozsuwanym dachem, zjeżdżalnią, jacuzzi i brodzikiem dla dzieci. Do tego doszłyby m.in. sklepy, wypożyczalnia sprzętu sportowego, gastronomia.

reklama

Koszt powstania takiego kompleksu wstępnie oszacowano na około 46 mln zł. I to właśnie powód, dla którego władze miasta rozważają jego budowę w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W tym przypadku udział miasta polegać miałby na przekazaniu terenu pod budowę oraz niewielkim dotowaniu jego funkcjonowania. Natomiast po stronie inwestora prywatnego byłoby wybudowanie kompleksu, a następnie czerpanie zysku z inwestycji. Dodatkowo, po wskazanym w umowie okresie czasu teren przeszedłby na własność inwestora.

W ten sposób w Polsce powstaje już wiele inwestycji, a będzie ich jeszcze więcej z uwagi na spodziewane po roku 2013 skromniejsze strumienie z pieniędzmi ze środków unijnych.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta, spora grupa radnych oraz dyrektor OSiR-u. Zakończono je decyzją o konieczności przestudiowania propozycji budowy kompleksu w zaproponowanym kształcie oraz propozycją przygotowania analizy budowy kompleksu bez sali gimnastycznej, co znacząco obniży koszty inwestycji.

reklama

materiał prasowy UM w Turku, Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Wideo: Podpalenie samochodu na Armii Krajowej....

Wideo: Podpalenie samochodu na Armii Krajowej....

18-12-2020
Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć...

Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć samochód...

19-07-2020
W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu...

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu Uniejowskiej z...

25-06-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama