sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Capoeriści potrzebują wsparcia

Capoeriści potrzebują wsparcia - Fot. Liwia Polipowska
Fot. Liwia Polipowska 

Od lat sztuka walki rodem z Brazylii elementami tańca i akrobatyki fascynuje kolejne pokolenia miłośników aktywnego spędzania czasu. Już w dniach 20-22 lipca w Turku odbędzie się prawdziwe święto Capoeiry, a do naszego miasta zawitają zawodnicy nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Powodzenie imprezy nie jest jednak jeszcze przesądzone.

Choć festiwal odbędzie się już niebawem, Organizatorzy imprezy nie do końca mogą powiedzieć, że wszystko gra. Jak łatwo się domyślić, przedsięwzięcie wymaga nakładów finansowych, by goście z kraju i zagranicy jak najlepiej wspominali event w mieście sera i Mehoffera. W tym celu wciąż poszukiwani są sponsorzy, skłonni wesprzeć to jakże interesujące wydarzenie.

reklama

Festiwal rozpocznie się w piątek 20 lipca rejestracją uczestników (godz 17:00) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku. Później przyjdzie czas na pierwszy trening i powitalną rodę czyli rytuał utworzenia kręgu, w celu przeprowadzenia symulowanych lub realnych walk. Sobota przyniesie z sobą następne godziny treningów. Rzecz jasna znajdzie się czas na pokrzepienie podczas przerwy obiadowej itp. Dzień pełen wrażeń zakończy Festa Brasiliera czyli impreza w gorących, brazylijskich rytmach (start – godz. 21:00). 

W niedzielę po 3 godzinach poświęconych na trening i rodę, turkowską imprezę zakończy  Ceremonia Batizado. W czasie "chrztu" początkujący adepci capoeiry zmierzą się z wysoce doświadczonym mistrzem tej sztuki walki, by postarać się przyznanie sznura. Nieco bardziej zaawansowani capoeriści będą mieli okazję zmiany sznura na inny kolor podczas Troca De Corda. Turkowskie święto tej sztuki walki da uczestnikom możliwość spotkania z  Professore Mourao z A Magia do Quilombo czy Mestre Marinaldo z Grupo Capoeira Esporao i wieloma innymi instruktorami.

Koszty udziału w imprezie dla capoeristów prezentują się w następujący sposób: 200 zł – A.M.D.Q, 180 zł – inne grupy;  200 zł - cały festiwal, 70 zł - jeden dzień, 30 zł - jeden nocleg, pakiet rodzinny (więcej niż jedna uczestnicząca osoba w rodzinie) 120 zł / osoba. Wydarzenie będzie też okazją dla laików, którzy chcieliby nieodpłatnie przekonać się, na czym polega capoeira, a być może w przyszłości rozpocząć poważne treningi.

Osoby zainteresowane udziałem w imprezie lub jej wsparciem mogą kontaktować się z Alicją - nr tel. 607706929, e-mail: for_life@buziaczek.pl

reklama

AW

Podobne artykuły

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

3 sierp.
Wideo: Piotr Polk i Piotr Szwedes w Turku!...

Wideo: Piotr Polk i Piotr Szwedes w Turku! Przyjdź i...

21-10-2021
Już w najbliższy piątek wystawa

Już w najbliższy piątek wystawa "Od portretu do...

11-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama