wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Uczczą rocznicę Powstania?

Uczczą rocznicę Powstania? - Źródło: wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org 

Jeszcze kilka tygodni temu miliony Polaków – również Turkowian – manifestowało swój szacunek do barw narodowych i flagi. Czy mieszkańcy naszego miasta zdobędą się na podobne gesty w środę, odpowiadając czynami na apel burmistrza Turku, dotyczący przyłączenia się do ogólnopolskich obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego?

Choć część osób uznaje wydarzenia roku 1944 za lokalne i dotyczące Warszawy, wielu Polaków postrzega je raczej w kategoriach ogólnopolskich. Potrzebę upamiętnienia i oddania hołdu żołnierzom Armii Krajowej i mieszkańcom Warszawy postuluje także burmistrz Zdzisław Czapla. – Apeluję do Mieszkańców Naszego Miasta o godne uczczenie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego poprzez wywieszenie flag państwowych na naszych budynkach – czytamy na łamach oficjalnego serwisu miasta Turku. O godz. 17:00 - czyli w momencie tzw. Godziny „W", która w dniu 1 sierpnia 1944 roku stała się początkiem Powstania Warszawskiego - na 1 minutę włączone zostaną syreny alarmowe. Włodarz miasta proponuje, by właśnie wtedy uczcić chwilą ciszy Tych, którzy walczyli i oddawali życie w czasie Powstania np. poprzez zwykłe wyjście z domu, opuszczenie auta, chwilowe oderwanie się od pracy.

reklama

Również w środę o godz. 17:00 na terenie przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku nastąpi otwarcie wystawy „Warto być Polakiem”, prezentującej fotogramy ukazujące rozmaite aspekty życia i działalności Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego. Inicjatorem sprowadzenia do naszego miasta wystawy jest Ryszard Bartosik, a całość działania koordynuje Muzeum Rzemiosła Tkackiego.

AW
Źródło: www.miastoturek.pl
 

Podobne artykuły

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont...

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont świetlicy...

25-11-2019
Wideo: Nowa lokalizacja Inter Cars w Turku....

Wideo: Nowa lokalizacja Inter Cars w Turku. Większy...

10-10-2019
Wideo: Otwarcie najnowocześniej w regionie...

Wideo: Otwarcie najnowocześniej w regionie pracowni...

20-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama