środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Poznamy lokalnych mistrzów pióra

Poznamy lokalnych mistrzów pióra - Jarosław Klonowski podczas spotkania młodzieżą w turkowskim MDK
Jarosław Klonowski podczas spotkania młodzieżą w turkowskim MDK 

Od stycznia do marca tego roku osoby gotowe na oddanie pod osąd swych utworów literackich nadsyłały swe prace na Konkurs Literacki na Opowiadanie z Gatunku Fantastyki i Kryminału Historycznego. W pierwszy weekend września dowiemy się, kto wyszedł z tej pisarskiej potyczki z tarczą, a jej uczestnicy wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez Jarosława Klonowskiego, którego nowa powieść p.t. "Miriam" niebawem trafi na półki księgarń.

Głównym celem wspomnianego konkursu było – jak wskazują organizatorzy – propagowanie twórczości fantastycznej i historycznej oraz stworzenie możliwości debiutu nieznanym autorom. Zainteresowani tą inicjatywą mieli o co powalczyć, gdyż twórcy najlepszych prac w poszczególnych kategoriach – gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i osoby dorosłe (powyżej 20 roku życia) – trzymają nagrody rzeczowe oraz możliwość publikacji swych opowiadań. Całe to działanie już niebawem znajdzie swój finał. W dniu 2 września, o godz. 17:45 na placu Wojska Polskiego w Turku odbędzie się oficjalne wręczenie nagród i wyróżnień laureatom, w ramach imprezy "Sztuka na Ulicy".

reklama

Dzień wcześniej, 1 września w MDK w Turku uczestnicy Konkursu Literackiego na Opowiadanie z Gatunku Fantastyki i Kryminału Historycznego wezmą udział w warsztatach, stanowiących podsumowanie prac Komisji Artystycznej. Na godz. 11:00 zaplanowano początek zajęć, w czasie których będzie można zaczerpnąć nieco z zasobu wiedzy i umiejętności Jarosława Klonowskiego. Bibliofile mieli okazję zapoznać się z takimi publikacjami gościa wydarzenia, jak "Ognie Świętego Wita" i "Tajemnica Świętego Wormiusa". Twórca, prócz pisania powieści, publikował także w „Qfancie”, „Magazynie Fantastycznym” oraz "Nowej Fantastyce". Pisarz mieszkający w podturkowskich Żukach to także współtwórca scenariusza kontrowersyjnego musicalu "Superstar with Jesus Christ". We wrześniu w księgarniach pojawi się nowa książka Jarosława Klonowskiego - "Miriam", będąca trzecią częścią znanego już „średniowiecznego” cyklu. Niewątpliwie warto sięgnąć po tę pozycję, gdyż Jarosław Klonowski zapowiada, że w następnej, czwartej w serii książce, ma zamiar wysłać tytułową bohaterkę najnowszej publikacji w okolice Turku, Dobrej i Kalisza.

Organizatorem Konkursu Literackiego na Opowiadanie z Gatunku Fantastyki i Kryminału Historycznego jest Miejski Dom Kultury w Turku.

AW

Poznamy lokalnych mistrzów pióra - Okładka najnowszej powieści J. Klonowskiego - Miriam

Podobne artykuły

Wideo: Trzy historie o mieście spod ziemi. Nowa...

Wideo: Trzy historie o mieście spod ziemi. Nowa...

z wczoraj
W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej...

W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej wsi....

31 mrz.
Kawęczyn. Uroczysta promocja książki o historii...

Kawęczyn. Uroczysta promocja książki o historii...

25 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama