sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Mistrzowska inauguracja Festiwalu Muzyki Organowej

Mistrzowska inauguracja Festiwalu Muzyki Organowej
 

Od koncertu w turkowskiej świątyni rozpoczął się, organizowany przez Turkowskie Towarzystwo Muzyczne, Festiwal Muzyki Organowej. Dziewiątą edycję muzycznego wydarzenia zainaugurowali: Ewa Rzetecka, Damian Ganclarski i Andrzej Żarnecki.

Pierwszy koncert IX Festiwalu Muzyki Organowej rozpoczął się od niezwykłego występy trójki artystów. Magiczny dźwięk klawesynu połączono z kontratenorem Damiana Ganclarskiego i recytacją poezji w wykonaniu Andrzeja Żarneckiego. A wszystko to we wnętrzach kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, wśród odnowionej polichromii.

reklama

Artyści pokazali, że muzyka potrafi doskonale współgrać ze słowem mówionym. W szczególny sposób zadbał o to aktor Teatru Polskiego w Krakowie – Andrzej Żarnecki, którego brawurowe wykonanie sonetów, co ciekawe własnego autorstwa, oczarowało turkowską publikę. Artysta, którego pamiętamy chociażby z takich filmów jak Struktura kryształu czy Jan Paweł II w żartobliwy i bardzo trafny sposób swoją poezją komentuje otaczającą rzeczywistość. O muzyczne doznania natomiast zadbali grająca na klawesynie Ewa Rzetecka i śpiewający kontratenorem Damian Ganclarski.

W ramach IX Festiwlau Muzyki Organowej odbędą się jeszcze cztery koncerty. Na najbliższy, podczas którego wystąpią: Zespół Umbraculum, Marek Nahajowski, Olga Marcewicz, Joanna Dzidowska, Anton Birula, zapraszamy 16 września o godz. 11.30 do Kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wyszynie. Tym razem melomani będą mogli rozkoszować się dźwiękami muzyki barkowej.

EG

Podobne artykuły

Wideo: Kraina Łagodności w Szkole Podstawowej nr 5

Wideo: Kraina Łagodności w Szkole Podstawowej nr 5

02-12-2019
Dwa dni poetyckiego świętowania

Dwa dni poetyckiego świętowania

13-11-2019
Boys oraz Sylwia Grzeszczak już w czerwcu....

Boys oraz Sylwia Grzeszczak już w czerwcu....

20-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama