wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Licytacje już trwają! Przed nami 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Licytacje już trwają! Przed nami 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
 

Już od 32 lat styczeń w Polsce oznacza jedno – kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ulice znowu zapełnią się wolontariuszami, puszki datkami, sceny koncertami, a polskie szpitale nowym sprzętem. Przez te trzydzieści lat zmieniło się sporo. Ale chęć pomocy wśród rodaków jest wciąż taka sama!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na stałe wpisała się w polskie kalendarze. Od ponad trzech dekad całe pokolenia Polaków kwestują i wspólnie zbierają pieniądze (w sumie ponad dwa miliardy złotych!), za które kupiono już ponad 70 tysięcy urządzeń wspierających polską medycynę.

reklama

W czasie tegorocznego finału WOŚP, który odbędzie się już 28 stycznia, zbierane będą pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płucnych pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i młodzieży. To bardzo ważne nie tylko z powodu pandemii, ale i smogu wciąż spowijającego polskie ulice.

Jeśli chcielibyście wspomóc turkowską Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, koniecznie skontaktujcie się ze jej sztabem głównym, którym tradycyjnie został Miejski Dom Kultury! Wystarczy do 23 stycznia zadzwonić pod numer 63 280 00 25. Od początku roku trwają już licytacje na facebooku. Koniecznie zajrzyjcie na TĄ grupę! Znaleźć można tam naprawdę WSZYSTKO!

Dwudniowy finał WOŚP w Turku!

Turkowski wielki finał WOŚP potrwa aż dwa dni! Już w sobotę, 27 stycznia czeka nas bowiem wyjątkowe wydarzenie – na scenie Miejskiego Domu Kultury odbędą się licytacje i koncerty! Zagrają lokalne kapele: legendarny CYGAŃSKI WIATR (punk rock z Turku), PORCELAIN PANDORA (gothic z Konina), RAY (rock/blues z Turku), KAPLICA (punk rock z Raciąża), G.D.P. Squad (reggae z Uniejowa) oraz MITHARI (art pop, pop rock z Poznania). Początek koncertów o godz. 17:00. Wjazd: 20 złotych do puszki WOŚP

A w niedzielne popołudnie przyjdzie czas na główną licytację i wielki finał. Początek już o godz. 16:00, w MDK

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
Podobne artykuły
Mateusz Osajda Starostą Tureckim dzięki...

Mateusz Osajda Starostą Tureckim dzięki Wielkiej Orkiestrze...

22 mrz.
Lubisz zakupy na pchlich targach? Już w...

Lubisz zakupy na pchlich targach? Już w sobotę kolejny w Miejskim Domu...

14 mrz.
Nowy rok, nowe zbiórki krwi. Regularna akcja...

Nowy rok, nowe zbiórki krwi. Regularna akcja krwiodawstwa w turkowskim MDK

2 lt.
Jest ponad 237 tysięcy złotych! Z takim...

Jest ponad 237 tysięcy złotych! Z takim wynikiem turkowski sztab...

30 st.
Rekordowy Filip i trzy kolacje z burmistrzem!...

Rekordowy Filip i trzy kolacje z burmistrzem! Rewelacyjny wynik sztabu...

30 st.
Cukierki za 5 tysięcy, czyli wyjątkowo...

Cukierki za 5 tysięcy, czyli wyjątkowo słodki 32. finał WOŚP w...

30 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama